Документальний фільм «20 днів у Маріуполі» отримав премію BAFTA

Кінострічка про початок повномасштабної російсько-української війни

Документальний фільм «20 днів у Маріуполі» режисера Мстислава Чернова здобув премію BAFTA. Стрічка перемогла в номінації «Найкращий документальний фільм». Про це повідомляє «Суспільне Культура» з посиланням на сайт премії. 

Нагороду отримував Мстислав Чернов разом із кореспондентом Євгеном Малолєткою та продюсеркою Василисою Степаненко — команда фіксувала події в Маріуполі після початку повномасштабного російського вторгнення. 

«Це не про нас — це про Україну, про людей Маріуполя. Я б хотів зосередитися на цьому… Історія Маріуполя — це символ усього, що сталося. Символ боротьби, символ віри. Продовжуймо боротися», — заявив на сцені Мстислав Чернов. 

Режисер згадав і про Авдіївку — місто за 13 кілометрів від окупованого росіянами Донецька. 

На сцену також вийшли кінопродюсерки фільму Мішель Мізнер та Рені Аронсон-Рат.

Кінострічка була і в іншій номінації — «Найкращий фільм іноземною мовою». Проте в цій категорії перемогу отримала «Зона інтересу» Джонатана Ґлейзера.

Нагадаємо, «20 днів у Маріуполі» — це документальна стрічка лауреата Пулітцерівської премії Мстислава Чернова. Члени команди Associated Press стали останніми міжнародними журналістами в оточеному Маріуполі. Вони продовжили роботу в облозі та зафіксували кадри, які пізніше стали визначальними образами війни: смерті дітей, масові поховання, розбомблений пологовий будинок та інші жахи російських злочинів. 

Фільм номінували на цьогорічний «Оскар». Нещодавно Мстислав Чернов також отримав премію Гільдії режисерів США у категорії «За видатні режисерські досягнення в документальному кіно».

Реклама

Популярні матеріали

Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


Куркума для схуднення, омолодження та виведення токсинів: як та...


Про що говорять чоловіки: 10 секретів, які варто знати кожній...


Читайте також
Популярні матеріали