5 яскравих ролей Сандри Гюллер — найкращої акторки за версією Європейської кіноакадемії

Фільми, які варто подивитися

У Берліні нагородили переможців 36-ї Премії Європейської кіноакадемії. Найкращим фільмом визнали французький детектив Жюстін Тріє «Анатомія падіння», прем`єра якого в українських кінотеатрах відбудеться 14 грудня. Кінострічка зібрала чотири з п’яти головних нагород, а виконавиця головної жіночої ролі Сандра Гюллер стала найкращою європейською акторкою 2023 року. Вона зіграла німецьку письменницю, яку звинувачують у вбивстві чоловіка-француза.

Сандра Гюллер відома участю в інших фільмах, у яких присутній гостро виражений політичний та соціальний контекст. З нагоди прем’єри «Анатомії падіння» ELLE зібрав пʼять яскравих ролей акторки.

«Тоні Едманн»

Яскраве  драмеді запалило карʼєру Сандри Гюллер новим світлом. Його світова премʼєра відбулася на Каннському кінофестивалі, де фільм отримав Ґран-прі від Міжнародної федерації кінопреси (ФІПРЕССІ). Кінооглядачі визначили «Тоні Ердманн» фільмом у дадаїстичному жанрі, а світові профільні видання визнали його однією з найкращих картин 2016 року. Сама ж Гюллер тоді здобула звання найкращої європейської акторки вперше.

Сандра Гюллер грає дорослу жінку, яка працює над аутсорсинговим проєктом у Румунії. Її батько — старий учитель музики, якому сумно, що його дочка вся в роботі. Тому він вирішує пробратися в її життя — спочатку маскуючись за протисонцевими окулярами, а потім і зовсім змінивши свою особистість на екстравагантного поціновувача мистецтва. 

«Сібіл»

Фільм режисерки Жюстін Тріє — історія про двох жінок на межі кризи та нового натхнення. Ролі психотерапевтки, яка хоче повернутися до письменства, та молодої акторки виконують Вірджинія Ефіра й Адель Екзаркопулос відповідно.

У фільмі Сандра Гюллер має другорядну роль. Попри це, «Сібіл» — важлива стрічка в її карʼєрі. Жюстін Тріє згадує, що саме цей перший досвід співпраці з акторкою став поштовхом до фільму «Анатомія падіння», сценарій якого вона писала спеціально для Гюллер.«Анатомія падіння»

Цьогоріч фільм також відзначили «Золотою пальмовою гілкою» в Каннах. Це втретє за історію кінофестивалю таку нагороду здобула жінка-режисерка. Фільм розповідає про успішну письменницю Сандру, яка живе у французьких Альпах зі своїм чоловіком, теж письменником, і їхнім сином із порушеннями зору та собакою-поводирем. Одного дня чоловік Сандри випадає з вікна і помирає на місці. Тепер німкеню звинувачують у вбивстві у французькому суді. Чоловіки серед прокурорів та інші небайдужі розбирають її книги, сексуальне життя та особистість під мікроскопом моралі.

Сандра Гюллер спілкується трьома мовами у фільмі, тримає на собі довгі сцени судових дебатів і виглядає вразливою та сильною жінкою водночас. Видання Time назвало фільм «Елегантно побудованим трилером із захопливим виконанням». І захоплює в ньому саме гра Гюллер. 

«Сісі і я»

Ще один фільм 2023 року з Гюллер. Він мав премʼєру на Берлінале в секції «Панорама», до якої відбирають стрічки з яскраво вираженим політичним, гендерним або соціальним контекстом.

19-те століття. Австрійська імператриця Єлизавета відправляється в мандри зі своєю супутницею — графинею Ірмою. Це кіно про залежні стосунки, бо Ірма не тільки стане подругою Сісі, але і без тями в неї закохається.

Імператрицю Сісі втілюють на екрани вже багато років. Не так давно ми бачили в цій ролі Вікі Кріпс в «Корсеті», 1955 року її втілила Ромі Шнайдер в фільмі «Сісі», а 2021 року про правительку на Netflix вийшов серіал «Імператриця» з Домінік Девенпорт. Але в цій кінострічці глядач може подивитися на Єлизавету очима графині Ірми, яку втілила  Сандра Гюллер. 

«Зона інтересів»

2023 рік для Гюллер видався дуже плідним. Тільки в Каннах представили два фільми з нею в головній ролі. «Зона інтересів» здобула наступний за значенням приз після «Золотої пальмової гілки» — Ґран-прі фестивалю. Режисер зняв стрічку на основі однойменної книги Мартіна Еміса. Це фільм про Голокост, який показує райське життя родини коменданта Аушвіцу, відділене від концтабору лише невисокою бетонною огорожею. 

Акторка зіграла дружину коменданта та маму пʼятьох дітей. У фільмі вона розбудовувала сімейне гніздечко, висаджувала фрукти та овочі, красувалася своїм хутром і прикрасами, не відчуваючи страждань чи сорому.

Авторка: Єлизавета Сушко

Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Що подивитися: 5 захопливих детективів на Netflix


Олексій Гнатковський з родиною в ексклюзивній зйомці колекції...


Читайте також
Популярні матеріали