Фільм «20 днів у Маріуполі» номінували на «Оскар»

Документальна стрічка про повномасштабну російсько-українську війну

Документальний фільм режисера Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі» змагатиметься за «Оскар» у категорії «Найкращий документальний фільм». Про це стало відомо під час оголошення номінантів на 96-ту премію Академії кінематографічних мистецтв і наук.

«20 днів у Маріуполі» — документальна стрічка лауреата Пулітцерівської премії Мстислава Чернова. Члени команди Associated Press стали останніми міжнародними журналістами в оточеному Маріуполі. Вони продовжили роботу в облозі та зафіксували кадри, які пізніше стали визначальними образами війни: смерті дітей, масові поховання, розбомблений пологовий будинок та інші жахи російських злочинів.

Стрічка, що розповідає про події під час облоги Маріуполя російською армією у лютому-березні 2022 року, вже отримала Приз глядачів на найбільшому в США фестивалі незалежного кіно Sundance, нагороду в категорії Standing Up на 47-му Міжнародному кінофестивалі в Клівленді (США) та звання найкращого документального фільму року на премії Cinema for Peace 2023 (Німеччина).

Переможців цьогорічної премії «Оскар» оголосять 10 березня під час церемонії вручення.


Реклама

Популярні матеріали

Як упоратися зі страхом самотності, який з'явився під час війни...


Геноцид 1944 року та анексія Кримського ханства у XVIII столітті:...


Перше інтерв'ю автора Telegram-каналу «Николаевский Ванёк»


Читайте також
Популярні матеріали