Режисер фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислав Чернов здобув премію Гільдії режисерів США

У промові він згадав про рідне місто Харків

Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів США за «видатні режисерські досягнення в документальному кіно у 2023 році». Про це повідомляє офіційний сайт DGA Awards.

Вручення нагороди відбулось 10 лютого в Лос-Анджелесі. У категорії, де переміг Мстислав Чернов із фільмом «20 днів у Маріуполі», були такі номінанти: Крістофер Шарп і Мозес Бвайо («Бобі Вайн: народний президент»), Мадлен Ґевін («За межами утопії»), Девіс Ґуґґенгейм («Незмінний: історія Майкла Дж. Фокса») та Д. Сміт («Місто Кокомо»).

У своїй промові режисер згадав про Харків — раніше російські окупанти поцілили в нафтобазу міста. Водночас він визнав силу кіно, адже люди, які тікають від обстрілів в укриття, дивляться фільми, щоб упоратися зі страхом.

«Я хочу подякувати за це визнання. Хоча, на жаль, завдяки йому не можна зупинити кулю чи захистити дитину від уламків», — сказав Мстислав Чернов.

Нагадаємо, «20 днів у Маріуполі» режисера Мстислава Чернова фіксує облогу Маріуполя російською армією у лютому-березні 2022 року. Стрічка також була номінована на «Оскар» у категорії «Найкращий документальний фільм». 

Реклама

Популярні матеріали

Данина священному процесу випікання хліба в колекції Bevza FW...


Як управляти стресом: емоційні та фізичні способи


5 біографічних фільмів про відомих музикантів


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

5 фільмів про сильних жінок

Популярні матеріали