Як правильно бігати без травм

Поради експерта

У цілому світі біг вважається одним із найпопулярнішим видом спорту, і одним із найпростішим чинником від якого наш організм може боротися із стресом, видозмінювати нашу статуру і боротися із життєвими труднощами. Так, це правда, і всі хто починає рано чи пізно бігати може спостерігати власні зміни. Біг - це завжди більше ніж просто пробіжка, це і сили, і терпіння, і наснага. І дійсно, не потрібно нам знаходити пігулку для щастя, просто треба вийти на пробіжку.

Біг повинен бути корисним і впливати тільки на покращення здоров`я. Тож перш ніж виходити на пробіжку, слід навчитися бігати. Так-так, все вірно, навіть бігати треба вчитися, адже правильна техніка бігу зменшить ризики травм, а пробіжки тоді стануть ефективнішими і в задоволення. Про основні правила бігу розповідає Микола Таран, бігун-ультрамарафонець, рекордсмен України, бренд-амбасадор Nutrixxion, трейлранер, міжнародний пейсмейкер, автор бігових тестів, триатлоніст.

Звичайно, я б не рекомендував одразу братися за великі дистанції пробіжок. Спочатку це можуть бути короткі ранкові або вечірні бігові прогулянки, а уже із часом можна збільшувати свої бігові кілометри, при умові якщо до цього часу ви навчилися правильно бігати і володіти своїм тілом.

Перш ніж одягати своє улюблене взуття і одяг відповідно до сезону, потрібно чітко для себе дотримуватися правильної техніки бігу, яка зробить ваше тіло і організм здоровішим і убезпечить вас від травм. Повірне, на моєму досвіду було і самовчення і результати завжди залишалися сталими і нічого не мінялося, ще і до того було багато травм. Після того, як я розібрався із технікою, все зовсім змінилося, чого і вам бажаю.

Навчіться правильно дихати

Хто б міг би подумати, що для правильного бігу потрібно вчитися дихати. Але це так. Я наприклад коли бігаю, не задумуюсь чим я дихаю, і я думаю більшість так. Головне щоб постійно робити під час пробіжки глибокі ритмічні видихи та вдохи. Треба також старатися намагатися робити один видих-вдох на кожні три кроки.

Руки під прямим кутом і розслаблені

Під час бігу руки потрібно розслабити і зігнути під прямим кутом (90 градусів). Їх не слід напружувати, бо це може стати додатковим напрягом на спину. Правильність цієї техніки завжди допоможе швидкості бігу і зменшить навантаження на поперек тіла.

Корпус тіла нахилений вперед

Правильна постанова нашого тіла під ча бігу зменшить біль в спині і стегнах, а також буде зменшення навантаження на п`ятки. Якщо ми починаємо бігати, корпус тіла одразу треба трохи нахилити наперед, коліна піднімати не дуже високо, а напрямляти вперед, робляти маленькі і легкі кроки не забуваючи про дихання. Не залежно від нашого спортивного взуття і поверхні на якій ви будете бігати, ступаючи на поверхню, не повинно бути гучних звуків.

Стежте за поставою

Правильна постава тіла професіонала завжди відрізняє від бігуна-аматора. Як правило, більшість не стежить за своєю поставою, а це в першу чергу буде шкодити здоров`ю і завдавати травм. Виходячи на пробіжку, розпрямте свої плечі, не сутультеся. Тут важливо щоб м`язи обличчя, спини і шиї були розслабленими. Погляд ваш завжди повинен бути напрямлений вперед, звичайно під ноги теж не забуваймо дивитися, але це з того зору безпеки, а так то дивитися тільки вперед.

В здоровому тілі - здоровий біг

Правильність дотримання цих простих правил допоможе вашому тілові завжди бути в тонусі і збереже вас від травм. Також треба врахувати і не забувати погодні чинники. Для людей, які люблять бігати поганої погоди немає, бо вони знають секрет - потрібно тільки вдягнутися по сезону і це дозволить вам комфортно робити свої регулярні пробіжки. Одяг  краще обирати із натуральних матеріалів, він має бути зручним, не давити і не плутатись навколо тіла під час бігу. Для теплої пори року це можуть бути шорти та футболка, для холодної – термобілизна, спортивний костюм  і обов’язково шапочка та рукавиці.

І основним принципом, яким потрібно користуватися, що не головне скільки ми пробігти, а головне не зупинятися. А щоб не зупинятися вчимося правильної техніки бігу, вибираємо красивий одяг, загружаємо свій улюблений плей-лист в плеєрі і виходимо на пробіжку, тож побігли!


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали