Вся правда про засмагу, і як все-таки отримувати користь від сонця

Розвінчуємо міфи та покращуємо здоров`я

В останні роки дерматологи практично демонізували сонце, вимагаючи від нас невпинного оновлення захисних кремів і закликаючи нон-стоп ховатися від ультрафіолету під крислатими капелюшками та шезлонгами. Наукова журналістка, Primal Health coach Олена Ісламкіна стверджує, що перебування на сонці є критично важливим для нашого здоров`я.

У чому полягає користь сонця:

Вироблення вітаміну D;

Підтримання гормонального балансу;

Вироблення оксиду азоту;

Налаштування циркадних ритмів;

Зміцнення імунітету;

Здоров`я очей;

Поліпшення когнітивних функцій;

Поліпшення настрою;

Вироблення серотоніну, ендорфінів, дофаміну.

Щоб ваше перебування на сонці приносило максимум користі, запам`ятайте та введіть у життя ці правила:

Уникайте опіків

Це очевидне правило. Уникайте тривалого перебування на сонці, якщо ви живете в ритмі класичного офісного життя. Пам`ятайте, що найчастіше від захворювань, пов`язаних із сонцем, страждають не ті, хто працює на повітрі, а курортники, які отримують ударну дозу сонця зрідка. Бувайте на сонці регулярно — щодня хоча б потроху.

Дотримуйтесь циркадних ритмів

Пам`ятайте, що у першій половині дня захисні можливості нашого організму вищі. І враховуйте, наскільки ваш організм зараз здатний займатися забезпеченням безпеки на сонці. Якщо ви без сил, погано спали, у вас напередодні була безсонна ніч, вечірка, краще не випробувати долю і піти в тінь.

Відмовтеся від рослинних олій

Мембрани наших клітин складаються із жирів. Якщо будівельний матеріал — поліненасичені жири з рослинних олій, клітини легко ушкоджуватимуться від впливу сонячного випромінювання. Люди, які змінили рослинні олії на тваринні жири, відзначають, що рідше обгоряють.

Не носіть окуляри

Навіть у похмуру погоду виходьте на вулицю та дивіться на світ без окулярів. Це стимулює вироблення меланіну в очах та сприяє покращенню роботи мозку. Крім того, таким чином ви простимулюєте вироблення серотоніну — найважливішого гормону, який відповідає за настрій, апетит, травлення та емоції.

Коли ви дивитеся на світ без сонцезахисних окулярів у сонячний день, ви буквально «бачите» світло — таким чином тіло краще розуміє, скільки захисту потрібно вам забезпечити.

Пам`ятайте про свої особливості

Враховуйте свій тип шкіри та ваше місце перебування. Чим ви блідіші та ближче до екватора, тим менше варто бувати на відкритому сонці, але не уникати його! Дослідження показують, що люди, які уникають сонця, не знижують свої ризики захворіти на меланому, зате збільшують ризики серцево-судинних захворювань та гіпертонії.

Використовуйте фізичні засоби захисту

Це панамки, парасольки, тенти, одяг (зверніть увагу, що одяг може пропускати випромінювання). Також обов`язково використовуйте сонцезахисні креми з оксидом цинку або цинк-нанооксидом. А також ви можете зробити сонцезахисний натуральний крем самі з яловичого жиру.

Для його приготування вам знадобляться:

30 г бджолиного воску

60 г яловичого жиру

60 г кокосової олії

60 г оливкової олії

60 г оксиду цинку (продається у порошку)

Усі компоненти з`єднайте, розтопіть на водяній бані, ретельно перемішайте, перелийте у скляну місткість і дайте охолонути.


Реклама

Популярні матеріали

10 фільмів, які варто передивитися цієї осені


Одна сумка, яку полюбили всі модниці цієї осені


Благодійні ініціативи до місяця обізнаності про рак молочної...


Читайте також
Популярні матеріали