Як треба плавати, щоб схуднути

Інтенсивне плавання здатне дуже швидко спалити велику кількість жирової тканини

У сучасному світі навряд чи можна знайти тих, хто сумнівається в тому, що плавання корисне. Однак більшість жінок досі упевнені, що тренування в басейні або довге плавання в морі загрожують їм неймовірним збільшенням м`язової маси. Вони бояться не тільки змарнувати час і не схуднути, але й отримати при цьому жахливо неприємний бонус у вигляді «перекачаних» м`язів і величезного плечового поясу.

Інтенсивне плавання здатне дуже швидко спалити велику кількість жирової тканини. Справді, адже опір води більший, ніж опір повітря у 12–14 разів. Для подолання такого потужного опору м`язи змушені працювати інтенсивніше.

Крім того, плавання, мабуть, один із небагатьох видів спорту, який здатний під час тренувань залучити практично всі м`язи тіла. І що важливо — особливо ті, які зазвичай працюють при виконанні більшості аеробних навантажень. Це дуже важливо для прискореного схуднення, адже чим більше м`язів працює в тілі, тим більше витрачається енергії, і відповідно — жирових відкладень.

Причому немає жодної необхідності всі пів години або годину тренування виснажувати себе та плавати без зупинок та найменшого відпочинку. Максимально ефективний спосіб схуднути під час плавання — це інтервальне тренування. Найефективнішими техніками плавання для схуднення вважаються батерфляй та кроль. Під час плавання цими стилями можна добре підтягнути м`язи рук, ніг і живота, а також позбутися проблем із хребтом. Плавання на спині допоможе вам дуже швидко розпрощатися із надлишками жиру на боках.

Перед тренуванням розігрійте м`язи: поплавайте 10-15 хвилин різними техніками у спокійному темпі. Для цього ідеально підійде такий «комплекс»: батерфляй, спина, брас і вільний стиль (пропливіть 2–4 «басейни» кожним зі стилів).

Тренування повинне проходити так: 30 секунд слід пропливти майже на повну силу, бажано батерфляєм (якщо ви поки що не опанували його, вибирайте вільний стиль). Після цього 15 секунд потрібно плисти спокійно в мінімальному темпі. Потім знову пливете з повною віддачею протягом 30 секунд і знову в низькому темпі 15 секунд. Для початку вам цілком достатньо буде 8-10 таких інтервалів.

Після якісного прогресу тренувань можна поступово збільшувати кількість інтервалів, а також зменшувати час для відпочинку та збільшувати час максимальної віддачі (наприклад, зі співвідношенням 40 секунд інтенсивного плавання та 10 секунд відпочинку).

Крім того, необхідно пам`ятати про такий вкрай важливий момент під час плавання для схуднення, як температура води. Адже вода завжди холодніша, ніж наше тіло, і щільніша, ніж повітря. У зв`язку з цим у воді ми остигаємо приблизно у 20 разів швидше, ніж на суші.

Здавалося б, для схуднення це саме те, що потрібно: на збереження покладених 36,6°C тіла ми витратимо купу калорій, і в першу чергу жирових! З одного боку, так. Але є й інша тенденція, на яку слід враховувати: вода з температурою нижче 24 градусів стимулює людський організм накопичувати підшкірний жир. Ще б! Адже саме він хороша термоізоляція від холоду зовні. У басейні ви навряд чи зможете знайти воду холодніше за 26–28 градусів.

Але у відкритій водоймі (океані, морі, озері, річці) оптимальну для схуднення температуру води можна відзначити не скрізь і не в будь-який сезон. А жирові відкладення починають стрімко збільшуватися у той момент, коли ви відчуєте, що починаєте замерзати у воді. Якщо ж ви, незважаючи на температуру, рухатиметеся під час плавання якнайактивніше, не відчуваючи при цьому холоду, — жир, незважаючи ні на що, продовжуватиме інтенсивно спалюватися, а не накопичуватися.


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай із кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Old money — естетика, яка ніколи не вийде з моди: складаємо образи...


Читайте також
Популярні матеріали