Є тренд: що таке кріотерапія і як вона допомагає поліпшити здоров'я

Методика, спрямована на самозцілення організму

Кріотерапія — це охолодження тіла з лікувальною метою. Холодові аплікації успішно застосовуються для лікування різних захворювань ще від часів Гіппократа. Історично склалося так, що понад двісті років тому німецький вчений і папський священник Себастьян Кнайп, який стрибнув у крижану воду річки Дунай, щоб вилікувати запалення легенів, довів, що навіть важкі хвороби можна лікувати за допомогою стимуляції всього тіла і подальшого самозцілення.

Сучасне застосування холодової терапії для всього тіла почалося з 70-х років минулого століття, коли в Японії доктор Т. Ямаучі розробив новий метод кріотерапії, використовуючи екстремально низькі температури (до -180°C) для лікування артриту. Відтоді понад 500 центрів у всій Європі почали впроваджувати кріотерапію всього тіла для різних цілей, пов’язаних зі здоров’ям.

Для кріотерапії всього тіла використовуються різні системи, основними з них є кріосауни (із застосуванням рідкого азоту) та аерокріокамери (із застосуванням висушеного холодного повітря), в яких все тіло, включаючи голову, піддається впливу дуже низьких сухих температур, що досягають значень до -110°C. Таке застосування холодової терапії наразі довело свою безпечність та терапевтичну ефективність.

Слід зазначити, що холодові аплікації такого масштабу впливають лише на температуру поверхні тіла і не мають прямого впливу на температуру всередині тіла, оскільки централізація кровотоку утримує температуру всіх внутрішніх органів у межах нормального діапазону.

Вплив кріотерапії всього тіла спричиняє чергування циклів розширення і звуження кровоносних судин після процедури з масивним вивільненням вазоактивних речовин як нормальної реакції на екстремальний вплив холоду. Процедура не має негативного впливу на кровотік серця і має добре доведений гарний загартувальний ефект для всього організму.

Основний терапевтичний ефект цього методу пов’язаний із позитивним впливом на гіпоталамо-гіпофізарно-надниркову систему, а також на периферичну мікроциркуляцію. Він також має знеболювальний ефект, який пов’язаний зі зниженням активності певних молекул запалення. 

Люди, які піддавалися кріотерапії всього тіла, говорять про підвищення загального тонусу і настрою вже після одного сеансу, що пов’язано з масивним вивільненням ендорфінів через активацію певних нейро-ендокринних шляхів, наприклад, гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової системи, а також стимуляцією надниркових залоз із підвищенням реакцій відповіді кортизолу. Останній є важливим для оптимізації імунної системи. Крім того, шкіра виглядає молодою, свіжою, підтягнутою і сяйнистою.

Експерти київської DMC Clinic розповідають, що ця методика буде корисна для покращення жіночого та чоловічого здоров’я.

Кріокімната — інновація в області new health, заснована на охолодженні тіла в терапевтичних цілях. Як це відбувається: тіло, включаючи голову, піддається впливу дуже низьких сухих температур. Таку кімнату в нашій країні можна знайти тільки в DMC Clinic.

Насправді холодні аплікації успішно використовувалися для лікування різних станів ще від часів Гіппократа. Вчені підтверджують, що кріовплив ефективний як у роботі з невеликими травмами, так і з аутоімунними захворюваннями. Ця методика чудово впливає на гіпоталамо-гіпофізарно-наднирникову систему, яка синтезує найважливіші гормони в нашому організмі.

Крім того, пацієнти отримують такі бенефіти від перебування у кріокімнаті з температурою -85°C:

1. Поліпшення мікроциркуляції завдяки розширенню та звуженню судин, що супроводжується синтезом речовин, які тонізують кровоносну систему.

2. Загартувальний ефект для всього організму.

3. Підвищення загального тонусу та покращення настрою вже після першого сеансу.

4. Оптимізація функціонування імунної системи.

5. Поліпшення якості шкіри: вона стає більш свіжою, підтягнутою і природно осяяною, ніби підсвіченою зсередини.

6. Знеболювальна дія, пов’язана зі зменшенням активності запальних молекул.

7. Зниження тонусу м’язів та периферичної нервової системи — для повноцінного відпочинку органів та систем.

8. Розслаблення м’язових спазмів, які неминуче виникають після стресів, активних тренувань або через дефіцит магнію.


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали