Чи завжди те, що ми чуємо про лазерну епіляцію, відповідає дійсності? Існує безліч популярних міфів щодо цієї процедури, які іноді можуть вводити в оману і ставати тригерами для відчуття страху. Сьогодні ми хочемо розставити всі крапки над «i» у цьому питанні. Ексклюзивно для ELLE.UA founder мережі SoBeauty, засновниця єдиної в Європі Академії епіляції, топспеціалістка з епіляції з 15-річним досвідом Юліана Пономарьова розвінчує міфи про лазерну епіляцію.
Міф 1. Після процедури лазерної епіляції волосяний стрижень стає ще жорсткішим, підвищується ризик вростання волосся
Лазерна епіляція не тільки не провокує появу врослого волосся, але й ефективно бореться з ним. Волосяні цибулини руйнуються, а структура волосків не змінюється. Тому ймовірність вростання мінімальна.
Насправді вже через кілька сеансів волоски стануть м`якшими й тоншими. Це попереджає появу врослого волосся надалі.
Міф 2. Лазерна епіляція викликає онкозахворювання
Лазерна епіляція та онкозахворювання не мають нічого спільного. Річ у тім, що промінь лазера проникає на глибину 2-4 мм, тим самим діє лише у верхньому шарі шкіри, ніяк не впливаючи на внутрішні органи. Його дія спрямована на пігмент меланін, що знаходиться у волосяному фолікулі, тому лазер руйнує лише волосяну цибулину, в якій він зосереджений.
Хвилі лазеру — це інфрачервоні промені, які зовсім не шкодять здоровʼю на відміну від ультрафіолетових променів, які ми можемо отримати у солярії чи від звичайного сонця.
Міф 3. Лазерна епіляція — це боляче
Порівнюючи з іншими методами видалення волосся, наприклад воском або шугарингом, лазерна епіляція вважається найменш болісною. Звичайно, всі люди унікальні та мають різний больовий поріг, але в більшості випадків у висококваліфікованого спеціаліста, який вміє підбирати параметри під кожного клієнта, процедура відбувається максимально комфортно.
Міф 4. Лазерну епіляцію не можна проводити на засмаглій шкірі
Завдяки сучасним апаратам та професійності спеціалістів лазерну епіляцію можливо робити не лише на засмаглу шкіру, але й для клієнтів з усіма типами шкіри.
Основна рекомендація полягає у тому, щоб уникати прямого сонячного проміння щонайменше 2-3 дні до та після процедури. Та застосовувати сонцезахисний крем для додаткового захисту шкіри. Головне, що впливає на результат, — це наявність контрасту між кольором волосся і шкіри.
Міф 5. Лазерну епіляцію не можна робити людям із родимками
Родимки зʼявляються протягом усього нашого життя.
Найбільш поширеними факторами для їх появи є:
Зміна гормонального фону;
Ультрафіолетове випромінювання;
Стрес;
Механічні травми шкіри.
Під час лазерної епіляції потрібно уникати дії лазерного променя на родимки, щоб уникнути їх нагрівання, адже мішенню для променя є саме меланін. У професійних клініках лазерні спеціалісти обходять родимки у кожному куточку тіла і не залишають жодного опіку!
Отже, існує дуже багато міфів і упереджень стосовно лазерної епіляції. Але у клініці з сучасними апаратами та кваліфікованими спеціалістами лазерна епіляція стане безпечним та ефективним методом видалення небажаного волосся.