Щорічний чекап для жіночого здоров’я: важливий список

Важлива перевірка органів та систем

Сьогодні ми переживаємо дуже важкий життєвий період, але всі лікарі одностайні в тому, що витримати випробування допоможе міцне здоров’я. Дуже важливо про це пам’ятати і не забувати про профілактику. 

Жінки емоційніші, ніж чоловіки, стреси та переживання дуже швидко позначаються на їхньому здоров’ї, розхитують організм, відбиваються на зовнішності, позбавляють енергії. Подумайте про те, що від вашої сили та здоров’я залежить благополуччя ваше та ваших дітей. 

Пройдіть обстеження організму та переконайтеся, що ви зможете вистояти у будь-якій ситуації. Головний лікар мережі клінік CALM Андрій Лисецький спеціально для ELLE.UA склав протокол щорічного чекапу жіночого здоров’я.

8 найважливіших лікарів для вашого обов’язкового списку

1. Гінеколог. Лікар номер один для кожної жінки. Навіть якщо вас ніщо не турбує, хоча б раз на рік ви маєте прийти до його кабінету з метою профілактики. Огляд на кріслі, відеокольпоскопія, УЗД органів малого тазу, мазки — це мастхев, якщо ви хочете якомога довше зберігати здоров’я та молодість.

2. Мамолог. У багатьох європейських країнах діють програми, за якими всі жінки після 40 років зобов’язані робити мамографію раз на два роки (частіше, якщо у жінки в родині були випадки захворювання на рак грудей). У нас поки що таких програм немає, але ми розраховуємо на вашу свідомість. Огляд, УЗД, після 40 років мамографія — це неодмінно.

3. Дерматолог. Багато хто недооцінює візит до дерматолога, не знаючи, що рак шкіри вийшов на перше місце у світі серед онкозахворювань. Тому включіть відвідування дерматолога у щорічний план. Особливо якщо ви були у спекотному кліматі. Консультація, діагностика новоутворень шкіри з дерматоскопією — ось порядок обстеження.

Крім того, дерматолог допоможе вам здійснити підбір домашнього догляду за шкірою залежно від віку, типу шкіри, фототипу, типу старіння тощо. Зовсім не зайвим буде і регулярний професійний догляд (чистки, зволоження і т. ін.).

4. Стоматолог. Здорові зуби — це здорове обличчя, свіже дихання. Регулярний огляд та чистка зубів обов’язково має бути у ваших планах.

5. Ендокринолог.  Ще один дуже важливий для жінок фахівець.

Перевірка гормонального фону, УЗД для контролю роботи щитоподібної залози — не відкладайте на потім!

6. Гастроентеролог. Раз на два роки перевірка роботи травної системи обов’язкова, а якщо є скарги, то частіше.

7. Флеболог. Раз на кілька років треба робити УЗД вен нижніх кінцівок — це профілактика варикозу.

Особливо якщо відчуваєте набряк стоп і гомілок, тяжкість та втому в ногах. Судоми — перша ознака порушення роботи судин. Якщо ви помічаєте зміни на шкірі — судинні зірочки, пігментацію, потемніння та трофічні виразки, не відкладайте візит до судинного хірурга.

8. Кардіолог. Серцево-судинні захворювання молодшають: ранні інфаркти, інсульти і тим більше гіпертонія зараз не рідкість. Перевірка роботи серцево-судинної системи, електрокардіограма мають бути регулярними.

Вчасно здавайте аналізи!

Зараз лабораторії пропонують величезну кількість аналізів, але не поспішайте витягувати гаманець та здавати все підряд. Якщо потрібні специфічні обстеження, то вам їх призначить лікар.

А ось базові аналізи, які слід робити регулярно:

Клінічний аналіз крові. Завдяки цьому дослідженню лікар дізнається про наявність запальних процесів у організмі. 

Біохімія крові. Результати дозволяють виявити серцево-судинні та інші захворювання життєво важливих органів на ранній стадії.

Аналіз крові на цукор. Його результат дає можливість виявити діабет та вчасно розпочати терапію.

Загальний аналі сечі. Це просте дослідження допомагає оцінити стан сечостатевої системи та запобігти розвитку хвороб.

Аналізи на ВІЛ, сифіліс та гепатити.

Флюорографія раз на два роки.

Будьте здорові та щасливі — це у ваших руках!


Реклама

Популярні матеріали

Данина священному процесу випікання хліба в колекції Bevza FW...


Як управляти стресом: емоційні та фізичні способи


5 біографічних фільмів про відомих музикантів


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

5 фільмів про сильних жінок

Популярні матеріали