Як дозволити собі радіти, коли йде війна?

Чому сьогодні особливо важливо здобути щастя

Сьогодні багато українців запитують: «Зараз іде війна, як можна знову почати радіти? Це ж неправильно?».

аЯк дозволити собі жити, коли здається, що не час, немає сил і не бачите сенсу, розповідає громадська діячка, яка просуває ідеї гуманізму, практикуюча психологиня, експертка у сфері відносин та виховання, сертифікована коучиня, бізнес-тренерка та новаторка у сфері освіти Марина Романенко.

Як я можу купувати собі цукерки, якщо інші не мають шматка хліба? Почну з останнього: якщо слідувати такій логіці, то пити воду по 1-2 л на день — це блюзнірство, адже в Африці у людей нестача води... З їжею та сама історія... У світі завжди є місця, де води, їжі, електрики, нормальних умов життя просто немає. Але ж ми якось живемо з усім цим?

Життя несправедливе — це аксіома. Точніше сказати, несправедливе саме в нашому розумінні. Нас вчили: будь хорошим/слухняним/правильним, і з тобою все буде теж добре. І ми повірили в це. Ми ніби стараємося для когось, десь там, у небесній канцелярії. І треба навчитися жити не за принципом — роби добре і тобі воздасться, а просто роби добре і не шкодь нікому — без жодних застережень, нагород, плюсиків у карму тощо.

А далі включаємо логіку та граничне людинолюбство

Ви безрадісна швидше втомитеся і зірветесь на тих, кого любите, зате не будете радіти — це те, чого ви хочете? Ви, не дозволивши собі цукерки, не дали можливість заробити продавцю і власнику магазину (а часи ж складні, і багато хто з усіх сил намагається утримати бізнес і платити зарплати), а вони не зможуть заплатити податки. А у нас війна, і тому кожна гривня — на вагу золота.

Далі — немає цукерок, а хочеться, немає задоволення, і це лише питання часу, як швидко ви зірветеся на тих, кого любите. Ви цього хочете?

Як дозволити собі жити?

Запитайте тих, у кого це життя забрали, а вони дуже хотіли жити! Так, горизонт планування сильно звузився, отже забудьте про планування на рік, три або п`ять років — плануйте лише дві речі:

жити щасливо;

свій день.

Так що зберіться, перестаньте жити у себе в голові, де бродять концепції що правильно, а що ні, в яких ви заблукали.

Щоразу, коли така думка виникає, робіть у реальному житті з точністю до навпаки:

засмутилися  знайдіть спосіб зрадіти;

нема сил  зробіть зарядку і підбадьортесь;

нічого не хочеться  візьміть ручку та напишіть 500 бажань;

хочеться когось сварити  посміхніться та поцілуйте.


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Old money — естетика, яка ніколи не вийде з моди: складаємо образи...


Читайте також
Популярні матеріали