L’oréal Україна анонсує старт 6-го сезону української премії L’oréal-Unesco «Для жінок у науці»

Мета премії — підтримати науковий потенціал в Україні, відзначити талановитих жінок-науковиць, заохотити дівчат обирати наукові професії та допомагати їм у їхній кар’єрі

Сьогодні жінки все ще мають обмежене представництво в царині наукових досліджень: вони становлять лише 33,3 % усієї дослідницької спільноти світу. Ба більше, вони зазнають труднощів у кар`єрному зростанні та здобутті визнання, на яке заслуговують. Від моменту заснування Нобелівської премії в 1901 році загалом 640 вчених були нагороджені за свої досягнення в галузі фізики, хімії та медицини, та серед них лише 26 жінок.

Високо цінуючи наукове пізнання й гендерну рівність, Фундація L’Oréal спільно з UNESCO у 1998 році започаткували програму «Для жінок у науці», яка спрямована на зміцнення позицій жінок у науці, підтримку провідного наукового досвіду і сприяння талановитим жінкам-науковицям у визнанні, на яке вони заслуговують.

Українська премія запроваджена за підтримки компанії L’Oréal Україна з 2018 року, є частиною глобальної програми L’Oréal — UNESCO та реалізується під патронатом Національної комісії України у справах UNESCO і за підтримки Національної академії наук України та громадської організації Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності».

За роки існування премії в Україні вже відзначено 15 науковець, а кількість Нобелівських лауреаток серед нагороджених Міжнародною премією L’Oréal — UNESCO «Для жінок у науці» минулого року збільшилась до семи, що є вагомим результатом нашої спільної роботи. Це хороша можливість розвивати українську науку та просувати українські дослідження на міжнародному рівні.

Мета премії — підтримати науковий потенціал в Україні, відзначити талановитих жінок-науковиць, заохотити молодих жінок обирати наукові професії та допомагати їм у їхній кар’єрі.

Тому ми анонсуємо, що старт збору заявок розпочато.

З 20 березня 2024 року по 31 травня 2024 року включно триватиме збір заяв за посиланням.

До участі запрошуються громадянки України віком до 40 років, які професійно проводять наукові дослідження в галузі STEM (наука, технології, інжиніринг та математика), мають науковий ступінь, публікації в журналах, що індексуються в міжнародних наукометричних базах Scopus та/або Web of Science, та є соціально активними у популяризації науки.

Кожну заяву оцінюватиме незалежне журі програми, до складу якого входять експерти та експертки з різних галузей науки. Членами журі премії є провідні науковці України, які є визнаними фахівцями у STEM-галузях.

Кожна лауреатка отримає грошову премію в розмірі 500 000 (п’ятсот тисяч) гривень після відрахування обов’язкових платежів та зборів, яка може бути використана переможницями на власний розсуд.

Про строки, етапи відбору та правила проведення премії детально на онлайн-платформі www.forwomeninscience.in.ua.

Ми переконані, що Україні потрібна наука, а науці потрібні жінки!

Реклама

Популярні матеріали

«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Український суперфуд: 5 корисних страв із буряка


Найстильніші сумки для літньої пори в новій колекції HARVEST...


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали