ПРАЗДНИК В ГОРАХ: СОСТАВЬТЕ НОВОГОДНИЙ МАРШРУТ...

ОТКРОВЕННОЕ ИНТЕРВЬЮ СНЕЖАНЫ И СЕРГЕЯ...

КЭНДИС СВЕЙНПОЛ ВЫЛОЖИЛА ФОТО С МАЛЕНЬКИМ...

«ЕСЛИ ЭТОГО НЕ ДЕЛАТЬ, ВАШИ ПОРЫ БУДУТ РАЗМЕРОМ С...

МЕЛАНИЯ ТРАМП В РОСКОШНОМ БЕЛОМ ПЛАТЬЕ НА БАЛУ В...

Прем'єра: Тіна Кароль, Джамала та ще 13 зірок у календарі «Щирі. Свята»

Серія складається з 12 фотографій

Рейтинг статьи / 0
5 5 13

14 листопада у Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» відкрилася виставка проекту «Щирі. Свята». На фото українські зірки позують у народних костюмах ХІХ століття. Відвідувачі мають нагоду побачити традиційні вбрання з різних куточків України та придбати благодійний календар.

У зйомці цього року взяли участь співачки Тіна Кароль, Джамала, Ната Жижченко (ONUKA), Олександра Зарицька (KAZKA), Соломія Мельник та Наталка Галаневич (Dakh Daughters), Ніна Митрофанівна Матвієнко, телеведучі Маша Єфросиніна, Леся Никітюк, Руслан Сенічкін та Людмила Барбір, Марина Кухар, Григорій і Христина Решетники разом з дітьми, прима-балерина Національного академічного театру опери та балету Катерина Кухар.

Для образу Тіни Кароль підібрали унікальне весільне гуцульське вбрання, яке спеціально для зйомки привезли з Івано-Франківської області. Бавовняна сорочка, вишита хрестиком, була підперезана цінним жакардовим поясом. Доповнює всю красу строю Тіни Кароль вінок зі сухозлітки, намистин та фігурних леліток.

Ната Жижченко (ONUKA) приміряла роль старшої дружки. Святковим атрибутом став калач та кептар «калинка» (плечовий одяг). Цікавим в образі є вінок квадратної форми.

«Вже втретє я беру участь у проекті «Щирі», — розповідає Ната. — Ця зйомка допомагає по-справжньому відчути глибину своїх коренів. У мене є вишиванка, яка дісталася від бабусі з Чернігова, звідки веде рід моя сім'я. Бабусі зараз вже 87 років і це її перша концертна вишиванка, в якій вона потім все життя грала у складі тріо бандуристів. Сорочка повністю розшита бісером на старовинній тканині. Я бережу її для особливої події. Хоч вона й завелика для мене, але її аскетичність та пишність – рідкісне поєднання, і для мене це дійсно скарб».

Вперше долучилася до благодійного проекту та приміряла традиційний весільний костюм співачка Джамала. У її святковій вишиванці відображена восьмикутна зірка – символ гармонії, рівноваги та краси.

«Пам'ятати своє коріння, знати свою історію й традиції – це важливо для кожної сучасної людини, — ділиться враженнями Джамала. —  Я спеціально обрала саме весільне вбрання, тому що для мене найбільш хвилюючим є обряд одягання нареченої. Я була на традиційному весіллі на Волині і мене найбільше вразили місцеві обряди, які походять з сивої давнини. Вразили настільки, що дещо запозичила для власного весілля. Я люблю поєднувати сучасне та традиційне».

Учасниці українського гурту Dakh Daughters були у строях з Центральної України. Увагу привертають пишні сорочки з модною брокарівською вишивкою та каламайкові пояси. Для образів Наталки та Соломії спеціально приготували жайворонків. Саме такими виробами з тіста українці зустрічали весну.  

«У мене багато елементів народного одягу, які я часто поєдную із сучасними тенденціями. Є й старовинна закарпатська сорочка, якій 150 років. Це дуже рідкісний екземпляр», — розповідає Соломія Мельник.

«Від моєї бабусі мені дісталась вишита сорочка у якій поєднані елементи молдавських та українських орнаментів. Такий мікс досить нетиповий і особливий для мене», — ділиться історією Наталка Галаневич.

Виставка проходитиме до 2 грудня. Замовити благодійний календар можна за посиланням