ПРАЗДНИК В ГОРАХ: СОСТАВЬТЕ НОВОГОДНИЙ МАРШРУТ...

ОТКРОВЕННОЕ ИНТЕРВЬЮ СНЕЖАНЫ И СЕРГЕЯ...

ТАК ЛИ ВРЕДЕН ПОЗДНИЙ УЖИН, КАК О НЕМ ГОВОРЯТ?...

ФОТОФАКТ: С КЕМ ПРИНЦ ГАРРИ ПОХОЖ КАК ДВЕ КАПЛИ...

5 ПРОДУКТОВ С ВИТАМИНОМ D, КОТОРЫЕ НУЖНО...

Маша Єфросиніна, Леся Нікітюк, Onuka та ще 12 зірок у календарі «Щирі. Свята»

Знаменитості приміряли 20 строїв, які відобразили 100-річну історію українського вбрання з різних регіонів країни

Рейтинг статьи / 0
5 5 16

Почавшись у 2014 році зі зйомки 15 українських зірок в традиційних українських костюмах, «Щирі» отримали настільки широку популярність, що і самі перетворилися на традицію. Друга частина проекту «Щирі. Спадщина» була випущена в 2016 році. Трєті «Щирі» присвячені українським народним святам та обрядам.

У зйомці благодійного календаря на 2019 рік взяли участь телеведучі Маша Єфросиніна, Леся Никітюк, Руслан Сенічкін та Людмила Барбір, Марина Кухар, Григорій і Христина Решетники разом з дітьми, акторка Олена Кравець, співачки Ната Філатова (Onuka), Олександра Зарицька (Kazka), Даша Астаф'єва, Соломія Мельник та Наталка Біда (Дах Дотерс), прима-балерина Національного академічного театру опери та балету Катерина Кухар та інші.

Загалом за 17 годин зйомок зірки приміряли 20 строїв, які відобразили 100-річну історію українського вбрання з різних регіонів країни: Західне Поділля, Покуття, Середня Наддніпрянщина, Гуцульщина, Галичина.

Кожен місяць у календарі присвячено традиційному українському святу, на що вказують атрибути та елементи вбрання.

«Я відкриваю календар, я – січень. Сніг, мороз, Різдво. Усі дівчата виряджаються і йдуть колядувати. У дитинстві я теж ходила. Для нас з братом та усіх родичів це було неабияке свято. Після коляди ми збиралися за одним столом, рахували гроші, ділилися цукерками. Було казково!», – згадує Леся Нікітюк.

Календар «Щирі. Свята» — це не лише чудовий новорічний подарунок, а й важливий внесок у збереження української національної спадщини. Проект створено у партнерстві з Національним центром народної культури «Музей Івана Гончара». Саме на його підтримку буде передано увесь прибуток від продажу благодійного календаря.

«Український одяг дуже розмаїтий. Цих речей зараз все менше і музеї на кшталт нашого не мають змоги поповнювати колекції швидко. Проект «Щирі» – це можливість сильно, якісно та красиво відповісти на сучасний запит інтересу суспільства щодо пізнання українських традицій», – розповідає заступниця директора з нематеріальної культурної спадщини Мирослава Вертюк.

 

Виставка проекту «Щирі» відкриється 14 листопада у Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара», а благодійний календар можна уже зараз замовити за посиланням.