Як зміцнити імунітет у домашніх умовах: 7 важливих суперфудів

З приходом моди на все натуральне серед прихильників здорового харчування з`явився термін superfood. Офіційного визначення, що таке superfood, немає — по суті, це всі продукти рослинного походження, які в натуральному вигляді містять дуже високу концентрацію корисних для організму речовин: вітамінів, мінералів, антиоксидантів тощо. Їх можна включати в пісне меню для оздоровлення та збагачення звичних смаків новими відтінками.

У зв`язку з відсутністю чіткого визначення superfood у країнах Європейського Союзу, цей термін заборонено використовувати на пакуваннях з їжею. Існує думка, що щоденне вживання суперфудів зменшує ризик хронічних захворювань, попереджає багато хвороб, у тому числі рак. При тривалому системному вживанні — і, звичайно, у комплексі зі здоровим способом життя — суперфуди здатні оздоровити організм.

Серед суперфудів є і звичні для нас часник, бобові, чорниця, виноград, полуниця, броколі, коричневий рис, банани. Але сьогодні все більшої популярності набувають продукти, що виростають у далеких країнах і мають рекордну кількість корисних елементів.

Ягоди годжі

Також відомі як «вовчі ягоди». Плоди містять 18 видів амінокислот, 21 рідкісний мінерал, а також наддози вітамінів A, B1, B2, B6 та Е. Вміст вітаміну С у ягодах годжі в сотні разів більший, ніж у цитрусових. Вживання ягід зміцнює імунну систему, підтримує здоров`я печінки та нирок, зміцнює судини, очищає кров, покращує стан шкіри, а також цілюще впливає на чоловіче та жіноче лібідо.

Сушені ягоди годжі вживають у чистому вигляді або заварюють у воді, додають у коктейлі, сухі сніданки, салати та випічку.

Насіння конопель

Насіння багате магнієм, калієм, залізом, білком, жирними кислотами омега-3, 6 і 9. Насіння можна їсти самі по собі, а також додавати в салати. При регулярному застосуванні вони здатні зменшити рівень холестерину, високий кров`яний тиск, допомогти при захворюваннях шкіри, поліпшити стан волосся. Насінням конопель можна посипати салати та випічку, а конопляною олією — заправляти приготовані страви.

Какао-боби

Сирі какао-боби багаті на кальцій, магній, калій, залізо, вітаміни В1, В2, РР. Антиоксидантів у бобах у 20 разів більше, ніж у зеленому чаї. Вживання бобів зміцнює серцево-судинну систему, підвищує активність мозку та покращує настрій, допомагає впоратися зі стресом та депресивними станами. З бобів какао готують усі шоколадні вироби. Через те, що у шоколадних батончиках міститься багато цукру, жиру та молока, вживати боби варто в натуральному вигляді, додаючи в рослинне молоко, мюслі та смузі.

Спіруліна

Цю не морську водорість вважають головним суперфудом нашого часу. У ній містяться рослинний білок, комплекс амінокислот та мінеральний комплекс, які легко засвоюються організмом, а також біологічно активні рослинні компоненти. Цей продукт — чемпіон з вмісту вітамінів А, С, Е, В1, В2, ВЗ, В5, В6, В8, В9, В12. Порошок водорості додають до різних страв або приймають у капсулах. Вважається, що споживання спіруліни стимулює імунну систему, знижує холестерин, підвищує працездатність, очищує організм від шлаків та токсинів. Приймайте її для зміцнення імунітету в холодний сезон.

Ягоди асаї

Ягоди асаї містять більше антиоксидантів, ніж будь-яка інша рослина на землі. До їх складу входить комплекс мінералів, жирних кислот омега-3, 6, 9, клітковина та вітаміни А, В1, В2, В3, С, Е, D. Вчені вважають, що вживання цієї ягоди сприяє продовженню краси та молодості. Ягода асаї уповільнює процеси старіння, виводить токсини, знижує рівень холестерину в крові, нормалізує тиск, перешкоджає розвитку ракових клітин, тонізує, значно покращує стан шкіри, волосся та нігтів. 

Насіння чіа

Корисні властивості насіння чіа були відомі тисячоліття до нашої ери. Стародавні ацтеки вважали, що насіння наділяє надсилою, і їли його під час військових походів. У невеликому насінні знаходиться безліч мінералів, клітковини, жирних кислот і вітамінів. Завдяки високому вмісту клітковини насіння здатне поглинати рідину в 10 разів більше за власну вагу, що створює відчуття ситості та цілюще впливає на травлення. Вживання насіння активізує імунітет, позитивно впливає на діяльність ендокринної системи, стабілізує обмін речовин, знижує рівень цукру в крові та омолоджує організм загалом. Насінням можна посипати салати та інші страви, їх можна додавати в кашу і робити з них коктейлі.

Сік ноні

Плід ноні, який ще називають індійською шовковицею, родом із Таїті. В останні роки сік цього плоду став дуже популярним серед прихильників здорового способу життя в багатьох країнах завдяки багатому складу: мікро- та макроелементи, вітаміни А, В1, В2, В6, В12, С та незамінні амінокислоти. Регулярне вживання соку нормалізує кров`яний тиск, попереджає депресивні стани, покращує розумову та фізичну активність. Сік можна пити у чистому вигляді, а також робити з ним коктейлі.


Реклама

Популярні матеріали

Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Це база: чорні пуховики, які ніколи не вийдуть з моди


Читайте також
Популярні матеріали