Секрети непробивного імунітету, які стануть у пригоді в холоди

Великий гід для всіх, хто хоче покращити самопочуття

Ось і випав перший сніг, та й новорічні свята вже не за горами. У цей період нас можуть чекати загострення хронічних захворювань та щорічна епідемія застуд. Щоб зміцнити імунітет і пройти складний сезон без проблем, розбираємося у базових принципах функціонування та способах його зміцнення.

Імунна система людини складається з цілого ряду органів та клітин. Наприклад, при кожному вдиху з навколишнього середовища в нас прагнуть проникнути мільйони бактерій і вірусів, тому перші бар`єрні органи імунної системи знаходяться в дихальних шляхах (мигдалики, аденоїди та лімфовузли). В них живуть імунні клітини — лімфоцити, які розпізнають «чужих» (антигени) і виробляють антитіла, які блокують збудників хвороб. Ми не відчуваємо всіх цих процесів, тому навіть не уявляємо, яка кількість імунних реакцій відбувається у кожному з нас щодня.

Крім вірусів з повітря, ми можемо отримувати шкідливих для здоров`я агентів разом із їжею, тому наступний важливий центр імунної системи зосереджений у кишківнику. Якщо ж якісь мікроорганізми й тут залишилися непоміченими, вони проникають у лімфу, де на них чекає черговий пункт імунної системи — лімфовузли, які як біологічні фільтри пропускають через себе всю лімфатичну рідину нашого організму.

Тому, якщо людина відчуває біль або запалення лімфовузла, це означає, що якийсь великий антиген попався в мережі, і зараз ведеться з ним боротьба. Ну і нарешті, найдрібнішими імунними воїнами є клітини крові — лейкоцити, які вже на клітинному рівні розбираються з вірусами, а також з`їдають залишки «чужих», які потрапляють у кров. Ось так працює наша імунна система.

Найпоширеніші зимові захворювання — кашель і нежить — по суті, це і є імунні механізми в дії. При вдиху бактерії потрапляють у ніс чи бронхи та сідають на слизову оболонку, де вії дихального епітелію не пускають віруси в легені та викидають «ворогів» назовні. Тому і кашель, і нежить — це прояв імунної функції організму. А грудочки слизу — це і є скупчення імунних клітин, що зв`язали бактерії.

Застосування пригнічувальних кашель та зупиняючих нежить лікарських засобів є недоцільним, оскільки тим самим ми діємо проти імунних сил організму. Але ми можемо полегшити та прискорити відкашлювання, ввівши до раціону продукти, які допомагають виробленню слизу — насамперед це кисломолочні продукти.

Насамперед імунні клітини, а також антитіла, що виробляються ними, — це білкові структури, покриті мембраною з жирів. Тому, щоб імунних клітин було багато, організм регулярно повинен отримувати білки та жири: молочного, тваринного та рослинного походження.

Важливо, щоб усі три джерела білка були у їжі, оскільки кожен із новачків містить різні амінокислоти, а побудови боєздатних імунних клітин потрібен повний спектр амінокислот. Пам`ятаєте, у дитинстві будь-які застуди лікувалися теплим молоком з вершковим маслом? Цей нехитрий рецепт абсолютно відповідає технологіям швидкого включення імунітету, а також очищення бронхів.

Другим важливим фактором сильного імунітету є виведення токсинів з організму. Цього можна досягти, випиваючи 1,5-2 літри чистої води на добу. В аюрведі рекомендують пити теплу воду, щоб заощаджувати сили організму на її нагрівання, і таким чином пришвидшувати обмінні процеси.

Отже, споживання білків і жирів, а також достатньої кількості води — ось основні умови для формування та роботи імунітету. Крім цих факторів є допоміжні, дуже прості, і кожен із нас чув про них багаторазово: сон, фізкультура та прогулянки на свіжому повітрі. З дієтології можна додати рекомендацію виключити продукти, в яких присутні промислові токсичні речовини (копченості, продукти, що містять барвники, підсилювачі смаку та ін.), а також алкоголь і сигарети. На нейтралізацію таких токсинів організм витрачає велику кількість імунних клітин, і, чим «агресивніша» їжа, тим менше імунних клітин залишається, щоб захистити нас у період вірусів та епідемій.

Секрети сильного імунітету:

1. Достатнє білкове харчування для постійного вироблення імунних клітин. Наприклад, склянка теплого молока з маслом перед сном (поки ви спатимете, організм встигне виробити пару мільйонів імунних клітин);

2. Достатня кількість води для забезпечення функції природної детоксикації (1,5–2 літри, і не чаю чи кави, а саме чистої теплої води);

3. Мінімізація впливу агресивного навколишнього середовища для зниження додаткового навантаження на імунну систему. Обмеження часу перебування в місцях великих скупчень людей, з підвищеною концентрацією шкідливих викидів в атмосферу, зокрема сигаретного диму;

4. Створення передумов для зміцнення імунної системи: щоденні прогулянки на свіжому повітрі та фізична активність, що прискорюють обмінні процеси у клітинах.

Кожна з цих дій окремо і всі разом посилюють імунну систему.


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали