Секрети непробивного імунітету, які стануть у пригоді в холоди

Великий гід для всіх, хто хоче покращити самопочуття

Ось і випав перший сніг, та й новорічні свята вже не за горами. У цей період нас можуть чекати загострення хронічних захворювань та щорічна епідемія застуд. Щоб зміцнити імунітет і пройти складний сезон без проблем, розбираємося у базових принципах функціонування та способах його зміцнення.

Імунна система людини складається з цілого ряду органів та клітин. Наприклад, при кожному вдиху з навколишнього середовища в нас прагнуть проникнути мільйони бактерій і вірусів, тому перші бар`єрні органи імунної системи знаходяться в дихальних шляхах (мигдалики, аденоїди та лімфовузли). В них живуть імунні клітини — лімфоцити, які розпізнають «чужих» (антигени) і виробляють антитіла, які блокують збудників хвороб. Ми не відчуваємо всіх цих процесів, тому навіть не уявляємо, яка кількість імунних реакцій відбувається у кожному з нас щодня.

Крім вірусів з повітря, ми можемо отримувати шкідливих для здоров`я агентів разом із їжею, тому наступний важливий центр імунної системи зосереджений у кишківнику. Якщо ж якісь мікроорганізми й тут залишилися непоміченими, вони проникають у лімфу, де на них чекає черговий пункт імунної системи — лімфовузли, які як біологічні фільтри пропускають через себе всю лімфатичну рідину нашого організму.

Тому, якщо людина відчуває біль або запалення лімфовузла, це означає, що якийсь великий антиген попався в мережі, і зараз ведеться з ним боротьба. Ну і нарешті, найдрібнішими імунними воїнами є клітини крові — лейкоцити, які вже на клітинному рівні розбираються з вірусами, а також з`їдають залишки «чужих», які потрапляють у кров. Ось так працює наша імунна система.

Найпоширеніші зимові захворювання — кашель і нежить — по суті, це і є імунні механізми в дії. При вдиху бактерії потрапляють у ніс чи бронхи та сідають на слизову оболонку, де вії дихального епітелію не пускають віруси в легені та викидають «ворогів» назовні. Тому і кашель, і нежить — це прояв імунної функції організму. А грудочки слизу — це і є скупчення імунних клітин, що зв`язали бактерії.

Застосування пригнічувальних кашель та зупиняючих нежить лікарських засобів є недоцільним, оскільки тим самим ми діємо проти імунних сил організму. Але ми можемо полегшити та прискорити відкашлювання, ввівши до раціону продукти, які допомагають виробленню слизу — насамперед це кисломолочні продукти.

Насамперед імунні клітини, а також антитіла, що виробляються ними, — це білкові структури, покриті мембраною з жирів. Тому, щоб імунних клітин було багато, організм регулярно повинен отримувати білки та жири: молочного, тваринного та рослинного походження.

Важливо, щоб усі три джерела білка були у їжі, оскільки кожен із новачків містить різні амінокислоти, а побудови боєздатних імунних клітин потрібен повний спектр амінокислот. Пам`ятаєте, у дитинстві будь-які застуди лікувалися теплим молоком з вершковим маслом? Цей нехитрий рецепт абсолютно відповідає технологіям швидкого включення імунітету, а також очищення бронхів.

Другим важливим фактором сильного імунітету є виведення токсинів з організму. Цього можна досягти, випиваючи 1,5-2 літри чистої води на добу. В аюрведі рекомендують пити теплу воду, щоб заощаджувати сили організму на її нагрівання, і таким чином пришвидшувати обмінні процеси.

Отже, споживання білків і жирів, а також достатньої кількості води — ось основні умови для формування та роботи імунітету. Крім цих факторів є допоміжні, дуже прості, і кожен із нас чув про них багаторазово: сон, фізкультура та прогулянки на свіжому повітрі. З дієтології можна додати рекомендацію виключити продукти, в яких присутні промислові токсичні речовини (копченості, продукти, що містять барвники, підсилювачі смаку та ін.), а також алкоголь і сигарети. На нейтралізацію таких токсинів організм витрачає велику кількість імунних клітин, і, чим «агресивніша» їжа, тим менше імунних клітин залишається, щоб захистити нас у період вірусів та епідемій.

Секрети сильного імунітету:

1. Достатнє білкове харчування для постійного вироблення імунних клітин. Наприклад, склянка теплого молока з маслом перед сном (поки ви спатимете, організм встигне виробити пару мільйонів імунних клітин);

2. Достатня кількість води для забезпечення функції природної детоксикації (1,5–2 літри, і не чаю чи кави, а саме чистої теплої води);

3. Мінімізація впливу агресивного навколишнього середовища для зниження додаткового навантаження на імунну систему. Обмеження часу перебування в місцях великих скупчень людей, з підвищеною концентрацією шкідливих викидів в атмосферу, зокрема сигаретного диму;

4. Створення передумов для зміцнення імунної системи: щоденні прогулянки на свіжому повітрі та фізична активність, що прискорюють обмінні процеси у клітинах.

Кожна з цих дій окремо і всі разом посилюють імунну систему.


Реклама

Популярні матеріали

Ідеальний круїзний гардероб у новій колекції PAPAYA


Accessory of the day: unlock the main secret of ageless beauty from...


14 манікюрів з морським настроєм на літо-2024


Читайте також
Популярні матеріали