Як це — бути на передовій та відстоювати власні кордони у війську: діляться жінки-військові в подкасті «На рівні»

Відверті розмови з українськими бійчинями

Рух Veteranka  запустив свій перший подкаст «На рівні», аби розповісти про різні військові спеціальності чинних солдаток, які нарівні з чоловіками служать на передовій лінії фронту.

Подкаст побудований на телефонних інтерв’ю з захисницями під час їхнього навчання на полігоні, перед бойовим завданням в бліндажі, в місцях постійної дислокації, на передовій. Подкаст освітній — він буде корисним для чоловіків та жінок, які збираються піти в армію і хочуть дізнатися про нюанси служби, навчання, обов’язки, екіпірування, різницю конкретних військових спеціальностей. Також це відверті розмови захисниць без романтики, цензури, стереотипів про доречність жінок в армії та їхній професіоналізм, про слабкість, силу та службу на одному рівні з чоловіками.

Героїнями перших п’яти випусків стали бійчині, які входять до 5 тисяч жінок передової: штурмовичка, лідерка руху Veteranka Андріана Арехта «Малиш», яка повернулася у військо після важкого поранення; перша в історії України жінка-командирка артпідрозділу ЗСУ та артилеристка Любов Плаксюк «Плато»; одна з перших саперок української армії Ольга Прищепа «Кобра»; відома журналістка, письменниця Олена Білозерська «Луна», яка обіймає посаду марксмен в армії; аеророзвідниця Світлана «Госпожа». Це захисниці, які борються за державу як з 2014, так і з 2022 року, воюють в найзапекліших напрямках: Луганській, Херсонській, Донецькій, Харківській, Запорізькій областях.

Кожний випуск має зворушливі, щирі емоційні моменти, відверті зізнання про домагання у війську, бійки з офіцерами, сексизм з боку жінок у військкоматі, поради, як відстояти власні кордони, спілкуватися з ветеранами та ветеранками. Також подкаст супроводжується звуками зі служби героїнь. Особливістю епізодів стала рубрика «Журнал обліку сексистів», де захисниці відповідають на різкі висловлювання жінок та чоловіків щодо служби жінок в армії.

Подкаст можна прослухати на YouTube-каналі руху Veteranka та популярних подкаст-платформах. Згодом випуски з’являться на NV подкаст та Megogo. Подкаст також звучатиме в ефірі та на сайті радіо Байрактар щопонеділка о 19:00, щовівторка о 21:00 та з повтором у суботу (21:00) й неділю (13:00).

Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали