У центрі картини диригентка хору Халла. Їй під п'ятдесят, однак за лаштунками тихої рутини вона веде таємне життя пристрасної захисниці екології. Коли Халла планує свою найбільшу та найсміливішу операцію, до неї надходить неочікуваний лист, який змінює все: її заявку на усиновлення дитини нарешті схвалено, і на неї чекає маленька дівчинка з України. Оскільки Халла готується покинути свою роль диверсанта та захисника нагір'я, щоб виконати свою мрію стати матір'ю, вона вирішує здійснити фінальну атаку, щоб завдати руйнівного удару шкідливій для навколишнього середовища алюмінієвій промисловості.
Як зазначають організатори, вперше в історії ОМКФ відкриє український фільм (знятий у копродукціі з Ісландією і Францією). Режисером картини став відомий ісландець Бенедикт Ерлінгсон.
«Наша знімальна група була міксом різних культур: Ісландія, Франція, Україна… Історія фільму частково пов’язана з Україною і тому ми запросили українських акторів для максимальної реалістичності», – розповідає Ерлінгсон .
Українська актриса театру кіно Олена Лавренюк зіграла у фільмі виховательку дитячого будинку, і про свій досвід роботи з іноземною командою вона розповідає так:
«Роль, яку я граю у фільмі, невелика, і режисерові для неї потрібна була саме українка. Зйомки відбувались у нас, а так як ми з Бенедиктом Ерлінгсоном були знайомі раніше, він запропонував мені цю невеличку роль особисто. Працювати з іноземними колегами було чудово, адже я розумію англійську і ніяких складнощів з розумінням один одного не виникало. Всі актори, що знімались у стрічці та режисер – це великі професіонали і працювати з ними було лише задоволенням».
«Одна з центральних тем фільма – проблеми екології та ставлення суспільства до них. Ми всі діти однієї планети і прийшов час нам потурбуватись про неї. «Гірську жінку: на війні» важко класифікувати у рамках одного жанру. Це не трилер, не драма і не комедія. Але це фільм, який буде цікаво дивитись», – інтригує режисер.
В український прокат фільм вийде 16 серпня.