Україна в Каннах: 6 українських фільмів, які цьогоріч покажуть на Каннському кінофестивалі

Україна у фокусі програми

17 травня стартувала найважливіша подія весни у світі мистецтва — Каннський кінофестиваль. Цьогоріч його організатори заявили, що Україна буде у фокусі програми, тож протягом наступних 10 днів Європа побачить не одну українську стрічку. Нижче розповідаємо про шість найцікавіших українських фільмів, які будуть представлені на фестивалі. 

«Бачення метелика»

«Бачення метелика»

У рамках конкурсу «Особливий погляд» буде показаний повнометражний дебют Максима Наконечного «Бачення метелика». Це сильна, але водночас жорстока історія про аеророзвідницю Лілю, яка після звільнення з ворожого полону намагається повернутися до мирного життя, проте дізнається, що вагітна від свого наглядача-ґвалтівника.

Головні ролі зіграли Рита Бурковська та Любомир Валівоць, а співсценаристкою стрічки виступила Ірина Цілик. До роботи над фільмом також були залучені непрофесійні актори: реальні лікарі та військові.

«Памфір»

«Памфір»

Історія чоловіка, який звертає з чесного шляху заради своєї сім’ї, візьме участь у програмі «Двотижневик режисерів». Події «Памфіра» розгортаються на заході України, куди після тривалої відсутності напередодні карнавалу Маланки повертається головний герой. Вчинок сина змушує Памфіра відновити зв’язок із тими, кого він залишив у своєму непростому минулому.

Фільм створений у копродукції України, Франції, Польщі та Чилі.

«Маріуполіс 2»

«Маріуполіс 2»

Кадр з кінофільму «Маріуполіс» (2016)

В останній момент до кіноринку «Marché du Film», на якому Україна буде представлена Національним павільйоном, додали фільм «Маріуполіс 2». Його зняв литовський режисер Мантас Кведаравічус, який на початку квітня загинув у Маріуполі. Відео було змонтоване після смерті режисера.

Мантас Кведаравічус уже був у Маріуполі у 2014-15 роках, де зняв фільм «Маріуполіс», який розповідає про повсякденне життя міста на лінії вогню.

«Залізна сотня»

«Залізна сотня» Канни

У документальній секції Marché du Film покажуть чотири українські проєкти, серед яких фільм режисерки Юлії Гонтарук «Залізна сотня». Робота над стрічкою розпочалася два роки тому на основі записів інтерв’ю з бійцями «Азова».

«Залізна сотня» розповідає історії трьох молодих добровольців, які повернулися з війни на Донбасі. У кожного з них були свої плани та мрії, які вони прагли втілити у мирному житті, однак з початком повномасштабного вторгнення вони були вимушені знову взяти зброю до рук.

«Мир для Ніни»

«Мир для Ніни»

«Мир для Ніни» режисерки Жанни Максименко-Довгич також буде представлено у рамках документальної секції кіноринку. Фільм розповідає історію жінки, у якої війна в Афганістані забрала чоловіка, а вторгнення Росії на Схід України — старшого сина. Біль утрати штовхає Ніну до початку власного розслідування обставин загибелі сина та боротьби за покарання винних в українських та міжнародних судах.

Перед глядачем постає питання: чи настане коли-небудь мир для людини, яка втратила найдорожче?

«Мирний-21»

«Мирний-21»

Instagram: @myrnyi21.movie

У рамках «Marché du Film» світ також побачить новий фільм Ахтема Сеітаблаєва «Мирний-21». Заснована на реальних подіях військова драма розповідає про луганський прикордонний загін, на бійців якого у червні 2014 року напали сепаратисти та російські спецслужби.

Чимало персонажів фільму мають прототипи, зокрема образ головного героя — голови Держприкордонслужби Сергія Дейнека.


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Old money — естетика, яка ніколи не вийде з моди: складаємо образи...


Читайте також
Популярні матеріали