Прем’єра українського фільму «Памфір» відбудеться на Каннському кінофестивалі

Сюжет, що захоплює

Повнометражний ігровий фільм режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука «Памфір», став одним із 23 ігрових фільмів, які відібрали до участі в 54-му Двотижневику режисерів, паралельній програмі 75-го Каннського міжнародного кінофестивалю, який пройде з 18-го по 27-ме травня 2022 року.  

«Двотижневик режисерів» — програма Каннського кінофестивалю, що існує з 1969 року, та за цей час стала майданчиком для прем’єр фільмів видатних режисерів, які глибоко вплинули на сучасний кінематограф і зробили значний внесок у еволюцію його мови, зокрема Вернера Херцога, Райнера Вернера Фассбіндера, Джорджа Лукаса, Мартіна Скорсезе, Джима Джармуша, Майкла Ханеке, Спайка Лі, Жан-П`єра і Люка Дарденнів, Софії Копполи, Рубена Остлунда, Ксав’є Долана, Хлої Джао та багатьох інших.

Серед учасників програми цього року фільми режисерів Алекса Гарленда, П’єтро Марчелло, Мії Хансен-Лове, Ніколя Парізера, Аліси Уінокур та інших. 

«Прем’єра дебютного фільму українського автора в програмі Двотижневик режисерів в компанії з такими видатними митцями є значним досягненням, а також важливою першою сходинкою в прокатному житті фільму у світі. Цей результат став можливий завдяки неймовірній міжнародній команді нашого проєкту та став прикладом успішної ко-продукції», — зазначає  продюсерка стрічки «Памфір» Олександра Костіна. 

«Памфір» — історія про хорошого сім’янина, якому доля дає випробування, де  він звертає з чесного шляху заради своєї сім’ї. Події розгортаються на західній Україні напередодні традиційного святкування Маланки. Памфір повертається до своєї родини після тривалої відсутності. Безумовна любов сім’ї Памфіра має побічну дію. Коли його син влаштовує підпал в молитовному домі, Памфір змушений відновити зв’язок зі своїм неспокійним минулим. Щоб відплатити за провину сина, Памфір стає на ризикований шлях з незворотніми наслідками.

Ролі у фільмі виконали Олександр Яцентюк, Соломія Кирилова, Станіслав Потяк, Мирослав Маковійчук, Олена Хохлаткіна, Іван Шаран.

«Памфір» створений у копродукції України, Франції, Польщі та Чилі. 

Розробка проєкту здійснювався за підтримки Українського Культурного Фонду. Над сценарієм режисер працював у резиденції Каннського міжнародного кінофестивалю Cinéfondation Residence. Також проект став учасником двох найвпливовіших сценарних майстерень — TorinoFilmLab (Script&Pitch) та Midpoint Intensive. 

У 2019 році «Памфір» став переможцем 11-ого пітчингу Держкіно, а також отримав підтримку Польського Інституту Кіно (PISF), швейцарського фонду Visions Sud Est, одного із найбільш відомих фондів у Європі, які фінансують експериментальне кіно — Hubert Bals Fund, французького національного центру кіно CNC Aide aux cínemas du monde, міжнародного фонду Goteborg Film Fund та Чернівецької обласної державної адміністрації.

Реліз фільму запланований на 2022 рік.

 

Реклама

Популярні матеріали

7 причин, чому ви не можете знайти кохання


10 ознак, що ви п'єте мало води


Повний нумерологічний Таро-прогноз на липень 2024 року


Читайте також
Популярні матеріали