«ГЛАВНОЕ ― ПРАВИЛЬНО ОПРЕДЕЛИТЬ ДЛЯ СЕБЯ, ЧТО...

«НЕ ГОВОРИТЕ О СВОИХ ПЛАНАХ ЛЮДЯМ, УДИВЛЯЙТЕ ИХ...

ПОСЛЕДНЯЯ КОЛЛЕКЦИЯ КАРЛА ЛАГЕРФЕЛЬДА ДЛЯ...

ПРЕДСТАВИТЕЛЬ КАРЛА ЛАГЕРФЕЛЬДА СООБЩИЛ, КАК...

8 СУМОК, КОТОРЫЕ ПРЕВРАТЯТ ЛЮБОЙ ОБРАЗ В...

Без 8 березня: новий законопроект про свята

Інститут національної пам’яті визначився, коли українці відпочиватимуть упродовж року

Фото: gettyimages

Нова редакція законопроекту «Про державні та інші свята, пам’ятні дати і скорботні дні» була розроблена на основі пропозицій, які установа отримувала протягом місяця від українців, громадських об’єднань, партійних, профспілкових організацій та державних органів. 

Документ доповнили новою категорією – «Міжнародні дні». До неї увійшло 8 березня як День боротьби за права жінок (день буде святковим, втім не вихідним) і 1 травня – День праці (буде вихідним). 

Так і не вдалося фахівцям запровадити Шевченківський день (9 березня) та День сім’ї (друга п’ятниця вересня). Відповідні пропозиції українці не підтримали. При цьому в законопроект за побажаннями громадян додали День Святої Трійці. За новою редакцією, другий день після Великодня та Трійці (понеділок) залишається вихідним.

До списку традиційних свят інститут пропонує додати Різдво Христове за григоріанським календарем (25 грудня). Однак день пропонують залишити робочим. Вихідний хочуть не переносити на понеділок, якщо він припадає на суботу або неділю (окрім Різдва за юліанським календарем, 7 січня).

День Державного Прапора України відзначатимуть 4 вересня.

Загалом кількість святкових днів скоротиться з 11 до 9 днів на рік.