Літня українська страва: галушки з м'ясом та вишнями

Готуємо з Євгеном Клопотенком

«Про українську кухню я можу розповідати нескінченно. І сьогодні поговоримо про галушки. Нескладно здогадатися, що їхня назва, ймовірно, походить від назви невеликого овального каміння — гальки. Я впевнений, що є ще кілька версій походження цієї назви, але мені найбільше подобається саме ця. Галушки іноді порівнюють з варениками, але на відміну від останніх їх готують без начинки, але з різноманітними доповненнями. Їх буває багато, і вони можуть бути різні — це шкварки, м’ясо, ягоди. У піст часто подавалися галушки із заправкою зі смаженої цибулі. Галушки можна подавати як окрему страву, а можна додавати в супи чи борщ.

Існують різні способи приготування галушок: можна робити тісто з пшеничного або гречаного борошна, можна розкачувати його та розрізати на квадратики або просто відщипувати тісто руками та кидати у воду, бульйон чи молоко. Сьогодні я вирішив трохи поекспериментувати та поєднати щипані галушки з фаршем та вишнями. Вийшло просто неймовірно круте поєднання!» — каже Євген Клопотенко.

Як приготувати галушки з м’ясом та вишнями

Складові:

Для тіста:

400 г борошна

250 мл кефіру

1 яйце

1/2 ч. л. солі

1 ст. л. цукру

Для заправки:

500 г фаршу (асорті)

400 г вишні (замороженої)

1/2 ч. л. коріандру меленого

1/2 склянки сметани

2-3 ст. л. соняшникової олії (+ для змащування галушок)

сіль та перець до смаку

Галушки з м’ясом та вишнями: покроковий рецепт

Для тіста змішайте в мисці 400 г борошна з 250 мл кефіру, 1 яйцем, 1 ст. л. цукру та 1/2 ч. л. солі. Замісіть м’яке тісто, яке не буде липнути до рук.

У великій каструлі закип’ятіть воду, додайте трохи солі. Відривайте невеликі шматочки тіста і кидайте їх у киплячу воду. Варіть приблизно 2 хвилини та діставайте шумівкою. У готові галушки додайте трохи олії, щоб вони не злипалися, і накрийте рушником, щоб вони залишалися теплими до моменту подачі.

Для заправки підсмажте 500 г фаршу на сковороді з 2-3 ст. л. олії. Посоліть і поперчіть до смаку, додайте 1/2 ч. л. меленого коріандру. Тушкуйте до готовності фаршу.

За 5 хвилин до готовності фаршу додайте до сковороди 400 г попередньо розморожених вишень без кісточки, можна додати до м’яса і трохи соку.

Викладіть у сковороду готові галушки та тушкуйте разом ще 1 хвилину. Під час подачі заправте страву сметаною (вам знадобиться приблизно 1/2 склянки сметани).


Реклама

Популярні матеріали

Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


Куркума для схуднення, омолодження та виведення токсинів: як і...


Читайте також
Популярні матеріали