«Деруни — українська страва, яка відома у всьому світі. Традиційно їх вважають другою стравою, і вони найчастіше подаються до борщу чи супу. Але я, наприклад, люблю дерунами і поснідати, якщо знаю, що попереду на мене чекає насичений робочий день і навряд чи вдасться повноцінно пообідати.
Для приготування дерунів потрібна картопля, яйця, борошно, сіль, перець та сметана для подачі. Я ж приготував деруни, запечені з фаршем та салом. Вийшло калорійно, але дуже смачно», — каже Євген Клопотенко.
Як приготувати деруни, запечені з фаршем
Складові:
Для дерунів:
6-8 картоплин
2 яйця
200 г сметани (+ 1 ст. л. для тіста)
1 ріпчаста цибулина
4-5 ст. л. борошна
сіль та перець до смаку
5-6 ст. л. соняшникової олії
Для фаршу до дерунів:
350 г фаршу (свинячого з яловичим)
1 ріпчаста цибулина
2 ст. л. томатної пасти
150 г сала
Страва з українською душею. Готуємо деруни, запечені з фаршем: покроковий рецепт
Візьміть 6-8 картоплин, очистьте і натріть на тертці, додайте 1 ст. л. сметани, 1 ріпчасту цибулину, натерту на дрібній тертці, 2 яйця, сіль і перець до смаку і 4-5 ст. л. борошна. Добре перемішайте до однорідного стану.
Розігрійте сковороду з 5-6 ст. л. соняшникової олії, сформуйте деруни й обсмажте до золотистої скоринки з обох боків.
Візьміть другу сковороду, викладіть 150 г нарізаного дрібними кубиками сала, як зробив я. Ви можете нарізати сало слайсами. Підтопіть трохи. Мені подобається сало з великими прожилками м’яса.
Потім додайте дрібно нарізану цибулину і трохи підсмажте. Викладіть до сала та цибулі 350 г фаршу. Готуйте все разом до готовності фаршу. Потім додайте 2 ст. л. томатної пасти, трохи води, а також сіль та перець до смаку. Тушкуйте 5 хвилин, щоб вода випарувалася.
Тепер беріть горщик, який можна ставити в духовку, і викладайте шар дерунів, зверху фарш та 2 ложки сметани.
Запікайте деруни 15-20 хвилин за температури 185 градусів. Подавайте зі сметаною.