Як зменшити рівень стресу: 5 книжок про відновлення

Про те, як відновитися емоційно

Відчуваєте напругу, постійні переживання, страхи? Мало не кожна людина в той чи інший період життя проживає подібні емоції. Дедлайни, інформаційна навантаженість, стосунки, робота, навчання, пандемія, ізоляція — все це потребує певного рівня стресостійкості. Пропонуємо добірку книжок, що допоможуть вам емоційно відновитися.

Таня Пітерсон. «101 спосіб впоратися з тривогою, страхом і панічними атаками» 

«У вас є спеціальне антитривожне обладнання: дихання. Усвідомлене дихання — потужний спосіб послабити тривожні думки й покращити життя».

Щоденні й щонічні переживання, тривога на роботі чи навчанні, тривога в стосунках — все це знайомо чи не кожній людині. Інколи тривога може контролювати вас простими словами: «А якщо…?» — і часто відповіді стають тривожними. Поверніть контроль над власними думками, дихайте повільно, глибоко, усвідомлено — радить Таня Пітерсон. Будь-яке «якщо» можна повернути в інше русло — і розфарбувати кольоровими барвами своє полотно. Авторка пропонує подумати про певні наслідки більш абсурдно — можливо, з гумором.

В книзі буде 101 підказка від дослідників, практиків і людей, які жили з тривогою. Рухатися вперед — суть цієї книжки, і крок за кроком ви зможете вибратися з тенет тривоги й наблизитись до щасливого життя.

Ольга Корнюшина. «37 буддійських штук. Як пережити бентежні часи» 

«Буддійська практика тренування розуму передбачає не тільки застосування технік, треба й створити сприятливі підготовчі умови, визначити мотивацію, поступово тренувати розум і відповідну поведінку, які б вели до бажаних змін».

Певна травматична чи кризова подія в житті є частиною людського досвіду. Чи буде людина до цього готова і чи знайде спосіб це пережити? Важливо мати підтримку та опору, потрібно розуміти методи тренування свідомості для збереження психічного здоров`я.

Ольга Корнюшина пропонує 37 буддійських практик для повсякденного життя, що спроможні полегшити емоційний стан. Перший крок, про який йдеться в книзі, — усвідомлення цінності власного життя. Спираючись на власний досвід, Будда проголосив, що життя — це страждання, оскільки люди бажають щастя і насолоди, але мають про це хибне уявлення. Припинити страждання можливо, якщо творити доброчесні дії й опанувати свою свідомість шляхом практик, які пропонує буддизм.

Ума Найду. «Їжа для ментального здоров`я. Як харчуватися, щоб жити без стресу, депресії, тривожності» 

«Незначні зміни у віддалених частинах тіла можуть призвести до змін у мозку. Найглибшим із таких віддалених зв`язків є комунікація між мозком і травним трактом. Її багато століть тому розпізнав батько сучасної медицини Гіппократ, попереджаючи нас про те, що “погане травлення — це корінь усього зла» та що «смерть починається у кишківнику».

Що їсти, щоб запобігти психічним розладам? Відповідь на це питання надає Ума Найду — психіатриня-дієтологиня Гарвардської медичної школи, фахівчиня з харчової психіатрії і шеф-кухарка. Авторка схиляється до думки, що шлях до ментального здорового життя лежить через шлунок і кишківник.

Чи можливо завдяки раціону подолати депресію та підняти настрій? З книжки ви дізнаєтесь про історії з психіатричної практики авторки та відкриєте для себе детальні рецепти: меню для подолання депресії, тривожності, для ідеального сну, зменшення втоми, поліпшення пам’яті, посилення лібідо.

Емі Шах. «Ми такі задовбані. Перевірений спосіб відновити енергію і подолати вигорання» 

«Ми страшенно заклопотані, жонглюємо роботою і сім`єю, ще й повсякчас відволікаємось на якісь щоденні подразники. Але ми не надлюди і рано чи пізно настає момент, коли від наміру стресу наше тіло замикається і стає нездатним жонглювати чи функціонувати». 

Обтяжливе відчуття втоми, не вистачає 24 годин в добі, життя надмірно клопітне і забагато стресу. Вам радять більше відпочивати, але це не допомагає. Знайомо? Ви не одні такі. Багато хто страждає від утоми й вигорання, але це не має стати нормою. Для цього Емі Шах, спираючись на власний досвід, пропонує програму відновлення енергії. Ключовим в цих методах є взаємозв`язок між шлунково-кишковим трактом, імунною системою і гормонами.

Емі Шах — лікарка-нутриціолог, мама двох дітей, яка сама переживала скрутні часи і була надміру втомлена. Авторка націлена допомогти жінкам побороти виснаження та обіцяє, що, дотримуючись її системи й порад, уже за два тижні ви помітите зрушення в ліпший бік.

Міту Стороні. «Стресостійкість» 

«Якщо мозок перебуває в оптимальному робочому стані, він реагує по іншому. Стає стійкішим до стресу. Швидше зцілюється після травми. Спонукає до конструктивного мислення і раціонального погляду на світ. Підвищує поріг больового відчуття, зміцнює імунну систему і запобігає розвитку будь-якого захворювання. Він робить нас по-справжньому стресостійкими».

Книга Міту Стороні — це своєрідна інструкція «Як зберегти спокій і покращити своє життя». Чи не кожен день в сучасному світі викликає відчуття надмірного стресу: нескінченний потік інформації, багатозадачність, дедлайни, пандемія та ізоляція. Авторка пропонує шлях подолання стресу, пояснюючи його механізм на рівні нервової, гормональної, імунної системи.

Книга наповнена порадами подолання стресу шляхом зміни раціону харчування, збільшення фізичної активності, покращення сну, роботи над емоціями, медитацій. Дотримуючись цих порад, ви станете ближчими до стресостійкості.


Реклама

Популярные материалы

Небанальні весільні сукні від українських брендів


5 правил, дотримання яких не дасть збожеволіти від того, що...


Геноцид 1944 року та анексія Кримського ханства у XVIII столітті:...


Читайте також
Популярні матеріали