Топ-7 книг для літнього відпочинку в різних жанрах

Історії, що захоплюють

 

Літня пора — час відпочинку та оновлення. Яку ж книгу взяти з собою у відпустку? Ми підготували для вас літню добірку з цікавими сюжетами, загадковими історіями та пізнавальними фактами.

«Абрикосова книгарня», Ореста Осійчук

Сучасна українська проза про сімейні таємниці, дитячу дружбу і не дитячі зради, про любов, яка таємниче поєднує людей крізь століття. Дев’ятирічний хлопчик Місько Фариняк за обставинами долі опинився в родині власника книгарні вуйка Стефана та цьоці Касі, яка була не рада появі чужої дитини в її домі. Юнака очікували випробування і єдиною розрадою для нього стала «Абрикосова книгарня». Ця історія початку ХХ століття дивним чином переплітається з долею Михайла Фариняка, чоловіка початку ХХІ століття. Розгадка сімейної таємниці в книзі.     

«Я завжди чув, коли мене кликала цьоця. Її важко було не почути. Цьоця Кася перекрикувала навіть грім. Вона сама була громом».

«Ми, живі», Айн Ренд

Айн Ренд — американська письменниця, сценаристка, авторка світового бестселера «Атлант розправив плечі», основоположниця об’єктивізму. Її роман «Ми живі» — це певний маніфест проти комунізму. «Людина проти Держави» — основна думка сюжету. Авторка на прикладі історії волелюбної та наполегливої Кіри Арґунової показує яким цінним є людське життя. Головна героїня пробивається крізь тенета системи заради порятунку коханого Лео. Її стійкість надихає не здаватися до останнього та йти до мети за будь-яких обставин.

«Кірина подорож починалася не в товарному. Попервах вона мала зручне місце — маленький столик біля вікна у вагоні третього класу. Столик був центром в купе — а Кіра центром уваги пасажирів. Один зовсім юний радянський службовець милувався обрисом її силуету на світлому тлі розбитого вікна».

«Історія світу в 100 предметах», Ніл Макґреґор

Книга Ніла Макґреґора — це текстовий виклад серії радіопередач «Історія світу в 100 предметах», створених у 2010 році. Для цього було обрано з колекцій Британського музею 100 предметів віком  від 2 мільйонів років до сучасних. Експонати походили з різних куточків світу та показували різні аспекти людського досвіду, навіть скромні повсякденні речі того часу. Що вам може розповісти про минуле одувайське рубило чи голова Будди? Автор розкриває історичні реліквії в ширшому спектрі, що змінює погляд на історію.

«На сторінках цієї книжки ми вирушимо в минуле й обійдемо всю земну кулю — щоби побачити, як два мійони років ми, люди, формували світ і світ формував нас».

«За межами порядку. Ще 12 правил життя», Джордан Пітерсон

Джордан Пітерсон — сучасний дослідник, канадський науковець, невролог, професор психології. Його настанови для життя у сучасному світі допоможуть триматись «на плаву» в складних життєвих ситуаціях. Автор відверто розповідає про те, як поборов власні переживання: відновлення після залежності та патологічну тривожність. На його думку, хаос і порядок рівноцінно важливі. Джордан Пітерсон впевнений, що не все залежить від нас і може бути за межами контролю.

«Вам потрібно створити карту свого шляху. Варто знати, де ви були, щоб не повторити помилок минулого. Маєте знати, де ви є, інакше не зможете прокласти шлях від свого початку до кінцевої мети». 

«Їжа для ментального здоров`я. Як харчуватися, щоб жити без стресу, депресії, тривожності», Ума Найду 

Як гадаєте чи існує зв`язок між харчуванням та психічним здоров’ям? Ума Найду запевняє, що так. Цей зв`язок, на перший погляд, не очевидний, але те, що ми споживаємо, має вплив на наш мозок. На думку авторки неправильне харчування тягне за собою чималий список захворювань не тільки фізичних, а й психічних. Стрес, депресія, тривожність — подібні симптоми зазвичай лікуються пігулками та заспокійливими, але Ума Найду відмічає, що продукти харчування можуть допомогти подолати подібні труднощі.

«Незначні зміни у віддалених частинах тіла можуть призвести до змін у мозку. Найглибшим із таких віддалених зв’язків є комунікація між органом мислення і травним трактом».

«Спитайте Мієчку», Євгенія Кузнєцова

Історія двох сестер, що потрапили у велике місто та відчули життя, в якому зовсім інші думки і бажання. Їхнє дитинство минуло в старому будинку разом з бабусею Теодорою, яка завжди поруч. І от, опинившись в інших обставинах, дівчатам так хочеться зупинити час і повернутись в той  затишний куточок, де все таке рідне і знайоме. Змінюються покоління, проблеми і рішення біжать наввипередки, час швидкоплинний. Книга надає теми для роздуму.

«Минули десятки років, поки сліди старої хати зникли, а на її місці виріс будинок і зістарився разом із Теодорою. Тут виростали діти, звідси вони поїхали, виросли онуки, тут бавилися правнуки. Тепер Теодора, підбираючись до своїх ста літ, сиділа на зігнилій терасі, пробравшись через стежку, що вся заросла ожиною..»

«Сім смертей Евелін Гардкасл», Тертон Стюарт

Детективний сюжет з елементами фантастики, що тримає увагу читача до кінця книги. У маєтку Блекхіт сталося загадкове вбивство єдиної дочки власників маєтку, юної Евелін Гардкасл. Один із гостей має якнайшвидше розкрити загадкового вбивцю, інакше щодня буде змушений перероджуватись в одного із гостей і проживати день вбивства знову і знову. Перевтілення, заплутані та загадкові події чекають вас в цьому романі. Які ж таємниці приховує цей маєток та люди які там знаходяться? Всі розгадки знайдете в фінальному викритті.

«Тридцять секунд. Саме стільки я зволікав після того, як угледів її вперше. Саме на цій відстані від неї перебував, коли її вбили. Тридцять секунд вагання, тридцять секунд, щоб втратити людину остаточно й назавше».


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали