Оголосили переможців премії кінокритиків «Кіноколо»

Кращі з кращих в українському кіно

Під час Київського тижня критики, 12 жовтня, Українська кіноакадемія оголосила лауреатів шостої Національної премії кінокритиків «Кіноколо». Найкращим повнометражним фільм стала кінострічка «Ля Палісіада», яка стала повнометражним дебютом режисера Філіпа Сотниченка. Картина, знята у  жанрі пострадянського нуару, розповідає про розслідування вбивства міліціонера, що розгортається за лічені місяці до скасування смертної кари.

«Неймовірний день, дуже довгий. Багато хто з команди вперше дивились кіно, багато приємних відгуків, обіймів, посмішок. Це все надихає не зупинятися, знімати кіно далі. Бо що ще ми можемо робити? Я дуже вдячна всій нашій неймовірній команді! Кіно — це не тільки режисер, автори й продюсери. Це командна гра — як футбол, де все вдається тільки тоді, коли кожен гравець на своєму місці. В нас так і було, кожен зробив свою дуже важливу роботу», — прокоментувала нагороду одна з продюсерок фільму «Ля Палісіада» Валерія Сочивець у своєму Facebook.

Відзнаки також отримали, зокрема, Мстислав Чернов та його документальний фільм «20 днів у Маріуполі» й Антоніо Лукіч з кінострічкою «Люксембург, Люксембург».

Список переможців

Найкращий повнометражний ігровий фільм — «Ля Палісіада»

Найкращий режисер — Антоніо Лукіч («Люксембург, Люксембург»)

Найкращий сценарій фільму — Антоніо Лукіч («Люксембург, Люксембург»)

Відкриття року — «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова (за найкращий повнометражний дебют)

Найкраща акторка — Карина Химчук за роль у стрічці «Ти мене любиш?»

Найкращий актор — Аміл Насіров («Люксембург, Люксембург»)

Найкращий короткометражний ігровий фільм — «ГКЧП» режисера Аркадія Непиталюка

Найкращий документальний фільм — «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова

Найкращий анімаційний фільм — «Маріуполь. Сто ночей» режисерки Софії Мельник

Нагороду «За досягнення» отримали Станіслав Битюцький, Альона Пензій, Олександр Телюк, Олег Оліфер та Олена Гончарук з команди Довженко-Центру за лекторій «Як перестати хвилюватися і полюбити українське кіно».

Національна премія кінокритиків «Кіноколо» — щорічна українська премія, що має на меті відзначити досягнення українського кінематографа та діячів кіноіндустрії за останній рік від імені спільноти кінокритиків України. Минулого року найкращим повнометражним фільмом стала кінострічка «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука.


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Олексій Гнатковський з родиною в ексклюзивній зйомці колекції...


Оспівування краси жіночого тіла в творчості Ненсі Дожаки


Читайте також
Популярні матеріали