Український фільм «Ля Палісіада» визнали найкращим на Міжнародному кінофестивалі у Вільнюсі

Чергова перемога українського кіно

Українські фільми продовжують підкорювати міжнародні кінофестивалі в усьому світі. Так, кінострічка «Ля Палісіада» режисера Філіпа Сотниченка стала найкращим фільмом Вільнюського міжнародного кінофестивалю Kino Pavasaris. Творці картини отримали грошовий приз у 8 тисяч євро. Про це повідомила пресслужба Державного агентства з питань кіно.

«Це повнометражний дебют Філіпа Сотниченка в жанрі пострадянського нуару. Історія розгортається в Україні в 1996 році, за кілька місяців до підписання протоколу №6 Європейської конвенції з прав людини, що передбачав відмову від смертної кари. У центрі сюжету — судовий психіатр, чиє спокійне життя змінюється, коли він має взяти участь у заплутаній історії вбивства міліціонера. Герой починає сумніватися у правильності системи правоохоронних органів, коли бачить усю беззаконність проведення судових експериментів над підозрюваним», — йдеться у повідомленні.  

У лютому 2023 року «Ля Палісіада» отримав приз Міжнародної федерації кінокритиків (FIPRESCI) на Роттердамському міжнародному кінофестивалі.


Реклама

Популярні матеріали

Експерти з’ясували, яким буде титул королеви Камілли після смерті...


FROLOV запускає колаборацію з першим в Україні ЛҐБТІК+...


Колишній чоловік Брітні Спірс хоче подати на неї до суду


Читайте також
Популярні матеріали