5 причин подивитися новий фільм Антоніо Лукіча «Люксембург, Люксембург»

Гучна українська прем’єра

У четвер, 13 квітня, у прокат вийшов другий фільм Антоніо Лукіча «Люксембург, Люксембург», головні ролі в якому зіграли Аміл та Раміл Насірови, учасники реп-гурту «Курган і Agregat». «Люксембург, Люксембург» має всі шанси повторити успіх дебютного фільму режисера «Мої думки тихі» та зібрати не менше нагород. Якщо ви досі не запланували перегляд фільму, ми зібрали декілька причин, чому це обов’язково варто зробити.

Люди

«Люксембург, Люксембург» — другий фільм режисера і сценариста Антоніо Лукіча, який феєрично дебютував із кінострічкою «Мої думки тихі». Перший фільм режисера було представлено на більш як 70 кінофестивалях світу. Він отримав Спеціальну премію журі на 54-му Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах, нагороду за найкращий ігровий фільм на Міжнародному кінофестивалі у Санта-Моніці, декілька нагород Національної кінопремії України «Золота дзиґа», головний приз Одеського кінофестивалю і не тільки. «Люксембург, Люксембург», який було вперше представлено на 79-му Венеційському кінофестивалі у конкурсній програмі «Горизонти», обіцяє повторити успіх свого попередника і поповнити список найкращих українських фільмів в історії. В головних ролях — хіпхопвиконавці з гурту «Курган & Agregat» Аміл і Раміл Насірови, які дебютували в ролі акторів саме в стрічці Антоніо Лукіча.

Сюжет

«Люксембург, Люксембург» розповідає про двох братів-близнюків із Лубен Полтавської області, які вирушають у Люксембург, аби зустрітися там із батьком, котрий покинув їх ще у дитинстві. Ця зустріч може стати останньою, адже батько важкохворий. Як зазначав сам режисер, якщо спочатку жанр фільму більше тяжів до комедії, то пізніше він наблизився до трагедії. Офіційне ж визначення жанру кінострічки — трагікомедія, в якій, за словами режисера, кожний впізнає самого себе.

Про особисте

Тема фільму особливо близька Антоніо Лукічу: якщо свій дебютний фільм «Мої думки тихі» режисер, за його ж словами, знімав про маму, то «Люксембург, Люксембург» — присвячений його батькові та просякнутий непростими переживаннями, які відчуває він сам. Водночас Лукіч не вважає стрічку автобіографічною — режисер надихався також епізодами з життя інших людей.

Автентичність

Виконавці головний ролей Аміл і Раміл Насірови — родом із селища Близнюки Харківської області, тож у стрічці можна почути багато слобожанського суржику. Настільки багато, що він, за словами Антоніо Лукіча, є окремим героєм фільму. Унікальну автентичну говірку, можливо, буде непросто адаптувати іншими мовами для показу за кордоном, але вона однозначно додає фільму справжності та робить його ще ближчим для публіки. «Цей фільм про серйозні речі, але на слобожанському суржику, носіями якого є наші хлопці», — зазначав Антоніо Лукіч.

Локації

Знімали стрічку «Люксембург, Люксембург» у 2021 році одразу в декількох локаціях: у Лубнах на Полтавщині, звідки родом головні герої, у Києві, на справжньому поліцейському полігоні, та в Люксембургу, куди, за сценарієм, брати вирушили, аби знайти свого батька. Тож на екрані можна побачити картинки з різних місць, що додає фільму нових відтінків і контрастів. Завершували фільм уже після початку повномасштабного вторгнення: під звуки сирен та в умовах блекаутів. Цікава також локація першого показу фільму «Люксембург, Люксембург» в Україні — прем’єра відбулася в селищі Близнюки Харківської області.


Реклама

Популярні матеріали

Експерти з’ясували, яким буде титул королеви Камілли після смерті...


FROLOV запускає колаборацію з першим в Україні ЛҐБТІК+...


Колишній чоловік Брітні Спірс хоче подати на неї до суду


Читайте також
Популярні матеріали