Найкращі книги 2023 року за версією українських книжкових блогерок

Добірка книжок, які вам точно захочеться прочитати

Традиційно грудень — місяць підбиття підсумків, а підсумки українського книжкового ком`юніті — це завжди щось непередбачуване, цікаве та абсолютно точно загрожує поповненню вашого книжкового вішліста.

Про свої знахідки та головні книги 2023 року ми розпитали українських книжкових блогерок. Обрати найкраще з усього різноманіття прочитаного за цей рік їм було не просто, але вони впорались і з радістю розповіли нам про своїх фаворитів, а ми лише зібрали все в одну велику добірку. Тож, якщо раптом ви щось із неї пропустили, зараз саме час надолужити!

Марі Ініч
(TikTok/Instagram: @mari.inich)

Найкраща книга, прочитана у 2023-му: «Полум`яний бог», Ребекка Кван

Це потужний фінал однієї з найкращих фентезі-історій, що я коли-небудь читала.

Книга, що змусила плакати: «З любов`ю — Тато», Валерій Пузік

Я майже не плакала над книжками цього року, але ця була найбільш щемкою, відвертою і пульсівною. Бо це досвід військового, який автор прекрасно обертає у слова.

Книга української авторки, яку має прочитати кожен: «За Перекопом є земля», Анастасія Левкова

Неймовірна книга: сюжетно, стилістично і, звісно, в контексті Великої війни. Мені здається, це максимально корисна книжка для тих, хто не так багато знає про окупацію Криму.

Олександра Шевченко
(TikTok: @sasha_shevs, Instagram: @sasha_shev)

Найкраща книга, прочитана у 2023-му: «Печера ідей», Хосе Карлос Сомоса

Книжка, від якої у мене вибухнув мозок і я почала сумніватись у своєму існуванні. Давня Греція переплітається із сучасним світом, жорстокий детектив у поєднанні з  Dark Academia. Просто вау! 

Книга, що змусила плакати: «Людина біжить над прірвою», Іван Багряний

Не впевнена, що тут потрібні якісь зайві коментарі, адже Іван Багряний завжди зачіпає найважливіші та найболючіші теми для українців. Саме тут це війна, окупація, життя між двох вогнів і прагнення до свободи та повернення додому.

Книга українського автора, яку має прочитати кожен: «Часу немає», Рустем Халіл

Ця книжка стала моїм відкриттям року. Дуже цікава та емоційна історія, події якої відбуваються в Києві. Головний герой на грані смерті вирішує укласти угоду з Джином та проживає 4 дні в тілах різних людей, намагаючись насправді знайти себе та своє щастя. Дуже рекомендую!

Юлія Проліт
(TikTok: @prolit_, Instagram: @juliasubculture)

Найкраща книга, прочитана у 2023-му: «Вавилон», Ребекка Кван

У авторки цієї книги є надзвичайний талант вписувати важливі соціально-історичні проблеми у, здавалося б, такий непідхожий для цього жанр, як фентезі. «Вавилон» поєднує в собі все, що я люблю в книжках, — довгі описи, пояснення і введення в контекст, історію про дружбу і «знайдену сім`ю», мультикультурність та чудова основна ідея твору. Мені здається, такі книги чудово підходять і для тих, хто шукає в літературі глибокий сенс, і для тих, хто читає задля ескапізму та відпочинку.

Книга, що змусила плакати: «Солітер», Еліс Осман

Це, можливо, видасться дивним вибором, але саме ця книжка у 2023 році змусила мене плакати найбільше. Це перша книга у бібліографії авторки, яку вона написала ще у підлітковому віці, і саме тому, ймовірно, написана настільки щиро. «Солітер» — це янг-едалт книжка про Торі Спрінг, яка перебуває в затяжній депресії, але не розуміє цього. Тому вона несвідомо відштовхує від себе друзів, не знаходить спільної мови з батьками, не може впоратися з власними емоціями. Попри те, що сама оповідь може видаватися наївною та недосконалою, свого часу ця книга стала для мене першою причиною звернутися до психолога, адже в ній я неочікувано знайшла себе.

Книга української авторки, яку має прочитати кожен: «#Маріуполь #Надія», Надія Сухорукова
Читання цієї книжки-щоденника має глибоко терапевтичний характер, як мені здається, для кожного українця. Це розповідь про втрату, відчай і знесилення, про надію, яку неможливо втратити навіть під обстрілами у блокадному Маріуполі. Час від часу у вас перехоплюватиме подих і кожне речення відгукуватиметься болем у серці,  але ця книга точно варта кожної пролитої над нею сльози.

Маруся Шихмат
(TikTok: @books_art_cats, Instagram: @mariia_art)

Найкраща книга, прочитана у 2023-му: «Червоний, білий та королівський синій», Кейсі Макквістон

За цей рік я прочитала понад 50 книжок, проте лише одна викликала щирий регіт та сльози щастя, лише її я обіймала ще довгий час після прочитання. «Червоний, білий та королівський синій» — роман з неймовірно комфортними персонажами, приклад здорових відносин без маніпуляцій та аб’юзу, абсолютна любов, повага та підтримка. Обожнюю!

Книга, що змусила плакати: «Чотири скарби неба», Дженні Тінхвей Чжан

Зізнаюся, мене легко розчулити, але, читаючи «Чотири скарби неба», заплаче навіть людина з крижинкою замість серця. Майте на увазі, що історія заснована на реальних подіях.

Книга української авторки, яку має прочитати кожен: «Драбина», Євгенія Кузнєцова

Це книжка про наші реалії, про війну, чуттєво і з гумором. Думаю, кожен впізнає себе чи свою родину на сторінках цього роману. Мені відгукнулася кожна.

Єлізавета Сусік
(TikTok: @susikliza, Instagram: @susik.book)

Найкраща книга, прочитана у 2023-му: «Червона зима», Аннетт Марі

Фентезі, яке переносить тебе у химерний світ японської міфології. Пригоди, боги, кохання та йокаї — це все тут. 

Книга, що змусила плакати: «Вавилон», Ребекка Кван

Для тих, хто хоче поринути в атмосферу студентського життя Оксфорду 19-го століття. А також тут підіймається багато важливих тем, таких як расизм, гендерна нерівність, колоніалізм. 

Книга української авторки, яку має прочитати кожен: «За Перекопом є земля», Анастасія Левкова 

Кожен розділ цієї книжки змушує задуматись, де ми схибили в нашій історії, що все пішло шкереберть, та чи є шанс виправити це все. Присутній відкритий фінал, адже кінець цієї книги та доля Криму залежить від нас.

Аліна Гриненко
(TikTok/Instagram: @prytkina)

Найкраща книга, прочитана у 2023-му: «Звіяні вітром», Маргарет Мітчелл

Книжка розповідає про війну і про те, як вона відчувається в тилу. Багато думок та страхів перегукувались із нашим сьогоденням. 

Книга, що змусила плакати: «Що знає вітер», Емі Гармон

Це чудовий історичний роман, події якого розгортаються на фоні боротьби за незалежність Ірландії, історія якої дуже схожа на українську. А ще тут дуже зворушлива історія кохання.

Книга українського автора, яку має прочитати кожен: «Місто», Валер`ян Підмогильний

«Місто» Підмогильного для мене — це про нову міську українську літературу, якій не дали розвинутись. Ця книга показує, що українська література буває різною і може бути схожою на західну, просто свого часу історія була проти нас. 
 


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Олексій Гнатковський з родиною в ексклюзивній зйомці колекції...


Оспівування краси жіночого тіла в творчості Ненсі Дожаки


Читайте також
Популярні матеріали