5 книжок із затишною атмосферою, які ідеально пасують до свят

Для довгих зимових вечорів

Добірка затишних книжок від видавництва Vivat — це не лише різдвяні історії, але й добрі оповідки, які так приємно читати у святкові дні. Обійми рідних, відчуття свята та хороша книжка — що може бути краще?

«27 днів до Різдва», Дзвінка Матіяш

Адвент-календар для дорослих від української письменниці Дзвінки Матіяш, який дарує віру в диво, яке неодмінно здійсниться. Ця книжка може стати й інтелектуальною грою-мандрівкою — героями історії також є відомі й не дуже українські та європейські культурні діячі.

Різдво починається тоді, коли його відчуває наше серце. І в цьому очікуванні дива важливо бути поряд із тими, кого ми любимо, і дарувати світло тим, хто його потребує. Герої книжки створили власний адвент-календар. Щодня оповідачка, її чоловік Амвросій та приятелька Христина вигадують одне для одного завдання, які не тільки примножують радість, а й відкривають чимало нового зі світу культури. Так вони крокують до Різдва і запрошують читачів із собою.

«Сто років Ленні і Марго», Мерієнн Кронін

Ще одна оповідка про щиру, теплу дружбу і радість від перебування поруч зі «своїми». Ленні 17 років, Марго — 80. Що може об`єднувати таких різних, на перший погляд, людей? Їхні хвороби невиліковні, кінець близький, але обидві вони знаходять у собі сили жити повним життям, використовувати весь час, що їм залишився, із задоволенням та користю. Героїням сто років на двох, і вони вирішують зобразити прожитий ними вік — Марго малює найзначніші епізоди, а Ленні їх описує.

Жінки намалюють сто картин, у яких відбивають своє «століття» з історіями кохання та втрат, мужності й доброти, з обличчями всіх, кого вони зустріли та не встигли зустріти.

«Дванадцять шалених днів до Різдва», Джеймз Паттерсон, Тед Сафран

Дотепна різдвяна казка від письменника Джеймза Паттерсона та журналіста Теда Сафрана. Якщо ви знаєте стару англійську колядку про дванадцять днів Різдва — вас не здивують дивні подарунки, які в середині грудня раптово почали отримувати Саллівани. Якщо не знаєте — для вас вони стануть сюрпризом, як і для вдівця Генрі та його дітей Вілла та Еллі.

Вже п`ятий рік поспіль у їхньому домі не відчувається духу Різдва — здається, після смерті мами та дружини, Кеті, життя зупинилося. Але 12 шалених днів перевертають життя сім’ї Салліванів із ніг на голову так, як годі було й уявити. І хоча це Різдво буде безладним, що, як саме такого подарунка вони всі потребують?

«Всі мої ключі і Ґайа», Наталія Матолінець

Магічна фентезі історія з яскравим зимовим настроєм від української письменниці Наталії Матолінець. Чаклуни, пригоди й таємниці, яскраві герої, романтичний настрій — «Всі мої ключі і Ґайа» обіцяють чудовий вечір.

«Не відчиняй незнайомих Дверей» — радить Кодекс чаклунів. Іґніса Еміліуша це завжди влаштовувало: попри талант до магії та благословення Духа Вогню, він тримався якнайдалі від трьох великих родів і уникав Декорацій, зворотного боку реальності. З буднів його вирвала зустріч з Ґайєю, таємничою і непередбачуваною. Замість передбачуваного розвитку подій — мандрівка, сповнена відкриттів, неймовірний світ та давня легенда, через яку чаклунська спільнота втратила спокій.

«Історія Артура Трулава», Елізабет Берґ

Це не різдвяна історія, але в ній є місце диву, адже знайти рідних людей тоді, коли геть опустив руки — це диво. Пів року після смерті дружини Мозес щодня приходить до неї на цвинтар, щоби просто мовчки пообідати біля її могили. Але одного весняного дня на нього очікує несподівана зустріч. На цвинтарі він зустрічає Медді Гарріс, яка приходить сюди до мами. У дівчини непрості стосунки з батьком, вона майже не має друзів, а тут ще й хлопець кинув її у скрутний момент.

Вона називає нового знайомого Трулав — «справжня любов», а він кличе її Сонечком. Це історія справжньої відданої дружби та взаємної підтримки, яку можна часом дістати й від пересічного незнайомця.


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали