Чому варто ходити до психолога та як він може зробити ваше життя кращим?

Від психологині проєкту «Ранок з Україною» на каналі «Україна» Олени Адамової 

Потрібно відразу зазначити, що не кожен психолог, як і стоматолог, перукар чи гінеколог, зробить ваше життя кращим. Все залежить від кваліфікації, експертності та ще одного важливого фактора — наскільки вам підходить та чи інша людина.

Я завжди на своїх виступах жартую, що стоматолога, гінеколога та психолога треба обирати серцем. Тому що бувають ситуації, в яких навіть грамотний експерт не гарантує результат з однієї простої причини — ми формуємось через біль, ми розвиваємося через болісний досвід, переходимо на новий рівень свого ментального та духовного розвитку. І дуже часто помилки в нашому житті відбуваються тільки для того, щоб ми стали сильнішими й кращими. І навіть найкрутіший експерт може заподіяти замість користі шкоду, тому що це було потрібно для усвідомлення проблеми й подальшого зростання.

Instagram: @irisloveunicorns

Хороший психолог — щось середнє між доброю нянею, яка м`яко й трепетно ​​допомагає вам піднятися з колін, і вчителем, який не вкладає у вас знання насильно, а лише говорить про ті сфери, на які важливо звернути увагу. Можливо, психолог виконує функцію талановитого лікаря, який допомагає загоїти рани, щоб ми могли безболісно йти далі.

Звичайно, рану в особистості може загоїти тільки сама людина, добудувавши себе зсередини. Ніхто не може зробити людину цілісною, тільки вона сама. Але система завжди помітна ззовні, а не зсередини — це математична теорема, за яку її автор отримав Нобелівську премію.

Психіка намагається приховати наші травми та страхи, що зберігаються у свідомості та підсвідомості. Саме хороший експерт допомагає розібрати все, що накопичилося всередині нас, знову перепрожити й пізніше сприймати як позитивний досвід для розвитку. Моя улюблена фраза «Що хорошого в цьому поганому?» — дуже корисний інструмент, за допомогою якого клієнти виходять із зацикленості на травмі та бачать світло.

Неокортекс, наша розумна частина, еволюційно в рази молодша за лімбічну систему, наше образне мислення. Тому неокортексу для еволюції потрібний саме біль, щоб знайти нові способи розвитку. А наша лімбічна система вже навчилася цей біль розпізнавати та оминати. Поки що ці дві частини мозку не дружать, тому експерт допомагає побудувати між ними міст.

Instagram: @xeniaadonts

Чому психолог у рази результативніший і кращий, ніж найкращий друг?

Друг перебуває в системі ваших вірувань і має своє однобоке бачення. Психолог безоцінний (тому так важливо вибирати психолога, який справляє враження врівноваженої, позитивної, адекватної, цілісної особистості), не нав`язує свою думку, допомагає почути себе і свої почуття, зробити прийнятний у цій ситуації вибір. Психолог може підтримати, залишаючись сам у спокійному стані — на відміну від друга, який залучається емоційно і неминуче «накручує» вас ще більше.

Психолог допомагає усвідомити власну особистість — свої потреби, цінності, життєві позиції, пріоритети та уміння на них фокусуватися.

Instagram: @irisloveunicorns

Коли людині варто звернутися до психолога?

  • Коли хвороблива чи неприємна ситуація має тривалий чи повторюваний характер.
  • Коли ви вичерпали всі доступні вам техніки та методики самодопомоги.
  • Коли має бути складна ситуація, з якою є ризик не впоратися емоційно.
  • Коли у вас є проблеми зі здоров`ям, на які немає позитивного рішення медицини (є сенс розглянути психосоматичні причини захворювання).
  • Коли ви періодично про це думаєте. Завжди говорю: «Якщо вам здається, вам не здається».

Instagram: @justinesoranzo

Реклама

Популярные материалы

Все, що потрібно знати про суд Джонні Деппа та Ембер Герд


Поліція затримала жінку, яка ввімкнула сирену повітряної тривоги...


Княгиня Шарлін публічно прокоментувала чутки про розлучення із...


Читайте також
Популярні матеріали