Факти про фільм «Джентльмени віддають перевагу білявкам», яких ви могли не знати

Кіно, що доводило Мерилін Монро до сліз

70 років тому, у 1953 році, в Нью-Йорку відбулася гучна прем’єра музикальної комедії Говарда Гоукса «Джентльмени віддають перевагу білявкам» із неперевершеними Мерилін Монро та Джейн Рассел у головних ролях. У світовому прокаті фільм зібрав 5,3 мільйона доларів і став сьомим найкасовішим фільмом 1953 року.

З нагоди 70-річчя картини ми не лише присвячуємо цей вечір перегляду легендарної комедії, а й розповідаємо вам маловідомі факти про неї, які ви могли не знати.

Мерилін Монро не мала зніматися у цій стрічці

На роль головної героїні Лорелей Лі продюсери фільму ледь не затвердили відому на той час голлівудську акторку та pin-up модель Бетті Грейбл. Однак вона була однією з найбільш високооплачуваних акторок того часу і їй довелося б заплатити 150 тисяч доларів. Натомість продюсери прийняли рішення зекономити та затвердили на роль Мерилін Монро, яка отримувала за тиждень лише 500 доларів. Загалом гонорар Монро у фільмі склав 18 тисяч доларів, тоді як її партнерка Джейн Рассел отримала 200 тисяч доларів.

Партнер Монро відкрито її критикував

Томмі Нунан, який зіграв нареченого героїні Мерилін, зізнався колегам на знімальному майданчику, що поцілунок із Монро був схожим на те, «наче тебе ковтають живцем». Коли про це дізналася Мерилін, вона не могла стримати сліз, після чого зачинилася у своїй гримерці й не збиралася повертатися до знімання. Її колегам знадобилося багато часу, щоб переконати акторку повернутися до роботи.

Легендарна репліка Мерилін народилася випадково

У фіналі комедії, коли героїня Монро розмовляє з батьком свого нареченого, вона каже знамениту фразу: «Я можу бути розумною, коли це потрібно, але більшості чоловіків це не подобається». Ця репліка не була прописана у сценарії, адже її ідея повністю належить Монро.

Єдина білявка у кадрі

Під час виконання легендарного номера «Діаманти — найкращі друзі дівчат» усім танцівницям на голову одягли чорну вуаль. За задумом режисера Мерилін мала бути єдиною білявкою в кадрі, тож навіть світле волосся чоловіків гримери ховали, пофарбувавши їхні скроні в колір сивини.

Культова рожева сукня спочатку мала інакший вигляд

Вечірня сукня з рожевого шовку авторства Вільяма Травілли, яку ми бачимо під час виконання Мерилін пісні «Діаманти — найкращі друзі дівчат», стала не лише найвідомішою в історії кінематографа, а й джерелом натхнення для ляльки Барбі, світових зірок та модниць усіх часів. Проте не всі знають, що за задумом режисера Мерилін мала одягнути ажурне боді, інкрустоване стразами, що імітують діаманти, однак образ визнали занадто відвертим, і Мерилін з’явилася у сукні, яку кожна з нас сьогодні впізнає з тисячі інших.

Подруги не лише на екрані

Мерилін Монро і Джейн Рассел пов’язувала тепла дружба як на екрані, так і поза ним. Вони підтримували одна одну протягом своїх кар`єр і залишалися близькими до передчасної смерті Монро у 1962 році. 

У своїх мемуарах Джейн Рассел згадувала Мерилін та казала, що Монро була «дуже сором’язливою, надзвичайно милою та набагато розумнішою, ніж люди вважали її».


Реклама

Популярні матеріали

«Брат, тато, бабусі, двоюрідна сестра, хрещений — всі загинули....


Rich-mom energy: новий модний тренд, який затьмарив «тиху розкіш»...


Nannacore — новий TikTok-тренд, який встиг підкорити модну...


Читайте також
Популярні матеріали