5 книжок про творчість видатних українських митців

Взірці української культури XX століття  

Творчий шлях Катерини Білокур, вплив Марії Примаченко на український художній контекст та дослідження праць Алли Горської  —  такі книжки можна знайти у видавництвах.

Що варто прочитати чи додати до бібліотеки? Ми зібрали п’ять видань про українських митців.

«Я чую тебе. Сплетіння доль Катерини Білокур та Оксани Петрусенко», Олена Волинська

Цей роман — лірична історія життя двох видатних жінок: художниці Катерини Білокур і співачки Оксани Петрусенко. Катерині не дозволяли вчитися й малювати, а вона не мислила себе без малюнка. Оксана в чотирнадцять мусила працювати, щоб утримувати маленького братика й усю сім’ю. Нелегкі перипетії життя були постійною перепоною їхній творчості. Долі жінок переплелися. Майбутня художниця написала Оксані Петрусенко листа зі своїм малюнком — зламаною гілкою калини. Співачка була вражена поєднанням  кольорів і відтінків, а ще болем, що струменів через зображення. Так у житті Катерини Білокур розпочався новий етап, що привів її до слави.

«Василь Кричевський: орнаментні композиції»

Василь Кричевський — видатний графік та творець українського архітектурного модерну. Видання ознайомлює читача з творчою спадщиною митця — демонструє близько 200 взірців орнаментів, що зберігаються в музеях України, а також у приватних колекціях.

«Панченко Любов: Повернення. Альбом»

Любов Панченко працювала в різних жанрах мистецтва — в її доробку ліричні акварелі, ліногравюри, розкіш фантазійних декоративних розписів і неповторні картини-колажі з пальтової тканини. Проте вся її творчість мала яскраво виражений український колорит, який у часи комуністичного застою вважався проявом «буржуазного націоналізму». Звідси — відсутність персональних виставок і публікацій.

Альбом творчості Любові Панченко — перше і поки що єдине видання її творів, підсумок життя і водночас повернення імені талановитої мисткині в українське мистецтво.

«Алла Горська»

Видання складається з понад ста оригінальних праць Алли Горської, представлених на виставці «Алла Горська. Боривітер». Мистецька монографія продовжує дослідження, розпочате в Українському домі. 

Про одну з головних постатей українського шістдесятництва, її різнобічні зацікавлення, драматичний контекст часу й середовища написали до книжки історик Радомир Мокрик, арткритикиня Ліза Єлизавета Герман, театрознавиця Ганна Веселовська, мистецтвознавиці Діана Клочко та Оксана Семенік.  

Передмову від кураторської групи створила Олена Грозовська. Біографію мисткині подає онука мисткині Олена Зарецька.

«Марія Примаченко: Слава Україні»

Марія Примаченко — українська народна художниця жанру «наївного мистецтва». Видання складається з оригінальних творів мисткині з Національного музею українського народного декоративного музею та родинної колекції Пономарчуків.  

У вступній статті Оксани Семенік розглядає багатогранну творчість Марії Примаченко від міфології й фольклору до її всесвіту, від іронії над радянською системою до Чорнобильської катастрофи, від кераміки до вишитих полотен.

Про унікальний світ Марії, її вплив на родину, український мистецький контекст, про звички й буденне життя художниці розповідає правнучка Анастасія Примаченко.


Реклама

Популярні матеріали

5 етапів відносин, через які проходять лише міцні пари


Колонка G: як миритися за допомогою сексу?


10 ідей манікюру, який подовжить літній настрій


Читайте також
Популярні матеріали