Виставка робіт Марії Примаченко відкриє весняну сесію ПАРЄ

Експозиція покаже стиль мисткині та наголосить на важливості культурної спадщини

У межах весняної сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) пройде виставка картин Марії Примаченко. Подія відбудеться 16 та 17 квітня в Страсбурзі. 

За допомогою експозиції організатори хочуть показати відвідувачам самобутній стиль мисткині та звернути увагу європейських депутатів на українську культурну спадщину, яку знищують російські окупанти. 

«Дії Російської Федерації в агресії проти України є постійним нагадуванням про небезпеку, що загрожує її культурній спадщині. Крім прямих нападів на культурні об’єкти, небезпеку становлять також і більш витончені форми знищення культурної спадщини, такі як вивезення архівів, пропаганда через освіту, спотворення історичних наративів тощо», — ділиться голова української делегації в ПАРЄ Марія Мезенцева.

На виставці презентують 20 картин, які є власністю фонду Prymachenko Family Foundation. Нащадки художниці впевнені, що творчість Примаченко унікальна, бо є зрозумілою кожному, хто вміє дивитися не тільки очима, але й серцем. 

«Усі її роботи життєствердні. Кольори та символи відображають перемогу добра над злом, що означає перемогу життя. Марія Примаченко не оминає складних соціальних питань і дає поради, як їх вирішувати: бути добрим, але й пускати в хід кігті, зуби й лапи, якщо хтось зазіхає на найцінніше», — зазначає директорка фонду Анастасія Примаченко.

Марія Примаченко

На весняній пленарній сесії ПАРЄ також представлять доповідь, у якій наголосять на потребі протидіяти стиранню культурної ідентичності як у часи війни, так і в мирний час. Зокрема, розкажуть про важливість збереження спадщини як засобу захисту колективної пам’яті та сприяння примиренню.


Реклама

Популярні матеріали

«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Український суперфуд: 5 корисних страв із буряка


Найстильніші сумки для літньої пори в новій колекції HARVEST...


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали