ВIКЕЛЬ: "ЧЕРЕЗ ШКІЛЬНІ ОБРАЗИ Я ВИРОСЛА...

ЧАС НА СЕБЕ: ЩО МОЖНА ВСТИГНУТИ ЗА 39 ХВИЛИН...

40 СОВЕТОВ, КАК РАСКРУТИТЬ СВОЙ INSTAGRAM

НЕ РАЗЛЕЙ ВОДА: С КЕМ ДРУЖАТ МЕГАН МАРКЛ...

6 РЕЦЕПТОВ ИЗ ЛЮБИМЫХ СЕРИАЛОВ

Вперше в Україні: М17 Sculpture Prize — професійна премія для скульпторів

Нова сторінка українського мистецтва

Рейтинг статьи / 0
5 5 2

Цього літа у Центрі сучасного мистецтва М17 має відбутися виставка 12-ти номінантів премії M17 Sculpture Prize. M17 Sculpture Prize — нова премія, минулого року започаткована ЦСМ М17 (в межах дослідницького напряму M17 Sculpture Project) та фондом Adamovskiy Foundation. Це перша спеціалізована премія в Україні, розрахована на митців, що працюють із тривимірним мистецтвом. Премія дає молодим художникам шанс бути інтегрованими у світовий мистецький контекст, залучаючи до суддівства провідних міжнародних експертів у цій галузі.

Попри слово «скульптура» у назві премії, розуміння цього виду образотворчого мистецтва сьогодні настільки швидко і непередбачувано трансформується, що вже не може охопити всі практики. Про це свідчить, зокрема, і сформований short-лист. У переліку, окрім скульпторів, що працюють у традиційних для скульптури медіа, опинилися архітектори, керамісти, ленд-арт художники, художники світла і не тільки. Кожен з них у свій спосіб підійшов до переосмислення теми цьогорічної премії «Коріння та пилок» та запропонував абсолютно різні, але разом з тим актуальні мистецькі рішення. Кожен твір є втіленням особливої унікальної думки щодо світової глобалізації, переосмислення історичної та культурної спадщини, значення кордонів, цінності людського життя, віри, духовності тощо.

10 із 12-ти номінантів створять роботи спеціально для проєкту. Реалізація задумів фінансується Adamovskiy Foundation. А вже за результатами виставки буде визначено головного переможця, який отримає 250 000 грн.

Номінанти на здобуття премії: Михайло Алексеєнко, Василина Буряник, Катерина Бучацька, Данило Галкін, Влад Голдаковський, Василь Грубляк, Марта Дяченко, Андрій Кириченко, Тарас Попович, Анна Тарадіна Анна та Даниїл Шуміхін, творча група Богдан Локатир & Маргарита Журунова

В межах виставки також відбудеться вже другий міжнародний скульптурний форум Reforming the Space. Минулого року його відвідали: всесвітньовідомий іспанський скульптор Жауме Пленса, директорка лондонського проєкту «Скульптура в місті» Стелла Іоанною, голова кураторської програми Йоркширського скульптурного парку Хелен Фібі, незалежна кураторка та консультантка фонду Маріо Мерца Ліза Парола. Цього року організатори обіцяють познайомити українську публіку з не менш знаковими постатями.
 

Вiкель: "Через шкільні образи я виросла колючкою, але після зустрічі з коханим я стала набагато добрішою і м’якшою"

Ганна Різатдінова розкрила секрети успiху в спортi i koханнi

Час на себе: що можна встигнути за 39 хвилин

Дезінфекція телефона: як правильно очистити смартфон від бактерій

Три чашки на тиждень: вчені назвали напій довгожителів

40 советов, как раскрутить свой Instagram