ПРАЗДНИК В ГОРАХ: СОСТАВЬТЕ НОВОГОДНИЙ МАРШРУТ...

ОТКРОВЕННОЕ ИНТЕРВЬЮ СНЕЖАНЫ И СЕРГЕЯ...

КЭНДИС СВЕЙНПОЛ ВЫЛОЖИЛА ФОТО С МАЛЕНЬКИМ...

«ЕСЛИ ЭТОГО НЕ ДЕЛАТЬ, ВАШИ ПОРЫ БУДУТ РАЗМЕРОМ С...

МЕЛАНИЯ ТРАМП В РОСКОШНОМ БЕЛОМ ПЛАТЬЕ НА БАЛУ В...

Уся правда про Голодомор: у Києві відкривається інтерактивна виставка «Гарет Джонс. Щоденник»

Відвідувачі мають унікальну нагоду зануритися у світ 30-х років ХХ століття

Рейтинг статьи / 0
4 5 1

20 листопада у київській галереї «Лавра» відкриється виставка «Гарет Джонс. Щоденник», присвячена постаті видатного британського журналіста, який першим розповів світові правду про Голодомор 1932-33 років в Україні.

«Гарет Джонс – один з тих, кого називають людиною правди. Він розповідав світові про страшне вбивство українців голодом тоді, коли цього не хотіли чути. Пам’ятати про таких людей в час масового поширення фейків, в епоху так званої «пост-правди» вкрай важливо», – говорить Володимир В’ятрович, голова «Українського інституту національної пам’яті».  

Виставка триватиме до 10 грудня.

«Це історія людини, яка змогла заради правди піти проти тоталітарної махіни, супроти байдужості та ситуативних політичних пріоритетів великих гравців. Це історія про те, що заради цінностей людського життя та правди варто боротися, навіть якщо результатів боротьби не побачити за своє життя», – розповідає кураторка проекту Анастасія Гайдукевич.   

Провідником в історію журналіста Гарета Джонса є його щоденник, цитати з якого ілюструють і запускають певні інформаційні блоки. Таким чином відвідувачі виставки матимуть можливість зануритися у світ 30-х років ХХ століття, дізнатися за яких умов він здійснював розслідування, з якими перепонами і брехнею зіштовхувався під час роботи, яким силам йому довелося протистояти.

«Усі ці письмові артефакти перетворяться на «живі» образи для взаємодії», – зазначає директорка галереї «Лавра» Тетяна Миронова.

Також у рамках виставки 23 листопада о 19:30 відбудеться ексклюзивний показ документального фільму «Живі» режисера Сергія Буковського. Після демонстрації стрічки пройде обговорення з її автором, який першим привернув увагу українців до постаті Гарета Джонса та його вкладу в розповсюдження світом правди про Голодомор.

Фільм «Живі» заснований на свідченнях українців, які вижили під час Голодомору в 1932-1933 роках. Спогади людей, що пережили Голодомор, тісно переплетені з щоденниковими записами, котрі робив Гарет Джонс під час поїздки в Україну в березні 33-го року. Картину «Живі» вже побачили глядачі у понад 20 країнах світу, її було відзначено нагородами на багатьох міжнародних кінофорумах. Прем'єра в Україні відбулася у листопаді 2008 року.

Виставка «Гарет Джонс. Щоденник» стане першим кроком у реалізації масштабного соціально-просвітницького проекту компанії FILM.UA Group, метою якого є популяризація персони британського журналіста в Україні та світі.

«Ідея масштабного проекту народилася під час роботи над історичним трилером «Гарет Джонс» режисерки Аґнєшки Голланд, що створюється спільними зусиллями Польщі, України та Великобританії, – розповідає продюсер стрічки Єгор Олесов. – У широкий прокат фільм вийде вже наступного року, а виставка «Гарет Джонс. Щоденник» – наша перша спроба познайомити українців із цією видатною особистістю».

Крім виставки в рамках просвітницького проекту FILM.UA Group планується низка заходів, а саме: встановлення пам’ ятника Гарету Джонсу (2019 рік), перейменування однієї з вулиць Києва на честь Гарета Джонса (2019 рік), міжнародний реліз історичного трилера «Гарет Джонс» режисерки Аґнєшки Голланд (2019 рік), український реліз історичного трилера «Гарет Джонс» (2019 рік) та запровадження Міжнародної журналістської премії ім. Гарета Джонса для представників ЗМІ, які об’єктивно, сміливо та неупереджено висвітлюють події, що відбуваються в Україні (2020 рік).