Як протистояти навколишньому песимізму і стати щасливішою

Навіть у найскладніші часи

Щодня навколо нас відбувається безліч подій, причому більшість із них викликає дуже тривожний стан. Війна, тероризм, криза, скорочення — ми щодня моніторимо ці новини, тому дуже важко не піддатися впливу безрадісної та нервозної атмосфери.

Останні дослідження психологів показали, що думки людини істотно впливають на навколишній світ. Все те, що вона бачить і чує, не просто спотворює судження, а й підштовхує до ірраціональних вчинків. Новини постійно підігрівають відчуття тривоги, змушуючи людей то знімати всі гроші з банківського рахунку, то запасатися певними продуктами.

Нейропсихологи стверджують: така поведінка в екстремальних ситуаціях залежить від кори поясної звивини головного мозку. Коли переживання та негативні думки переважають у нашому повсякденному житті, активність цієї зони різко знижується, внаслідок чого порушується сприйняття емоційних та раціональних подій. Це і заважає людині дивитися на світ позитивно та об`єктивно оцінювати все, що відбувається довкола.

У сучасному житті, як і на біржі, панують нескінченні вагання. Сьогодні може бути підйом і ейфорія, а завтра спад і тривога. Оскільки економіку знають одиниці, справжню суть того, що відбувається, мало хто розуміє. У результаті люди уявляють гірший варіант розвитку подій і починають у нього вірити. А це впливає на майбутнє: ми діємо відповідно до очікувань і мимоволі реалізуємо останні.

Песимізм заразливий: люди насамперед схильні вірити у все погане і бачити суцільний негатив. Але важливо не забувати, що кожна криза має дві сторони: негативну і позитивну. Іншими словами, коли ви розумієте, що не можете змінити те, що не подобається, потрібно просто переглянути своє ставлення до ситуації.

Важливим інструментом поліпшення психологічного стану є альтруїзм. Психологи зазначають, що у кризові моменти люди переважно замикаються у собі. Така поведінка є докорінно неправильною, адже саме контакт з іншими дозволяє набути сенсу життя.

Зав`язуйте нові знайомства, допомагайте близьким, беріть участь у благодійних акціях. Важливо, щоб у вас було більше приводів бути корисною. Радійте життю, не відмовляйте собі в маленьких радощах і пам`ятайте, що саме сміх є найпотужнішим антидепресантом.


Реклама

Популярні матеріали

Одна сумка, яку полюбили всі модниці цієї осені


Благодійні ініціативи до місяця обізнаності про рак молочної...


Що, як і коли їсти для схуднення без дієти?


Читайте також
Популярні матеріали