Як повернути любов до себе: 3 прості способи

Тільки тоді, коли ви навчитеся любити себе, вас почне любити та цінувати ваше оточення

Одним із головних внутрішніх ресурсів будь-якої людини є любов до себе. Саме вона дозволяє безумовно приймати власні недоліки та переваги, чинити так, як хочеться, і робити вибір.

Любити і приймати себе таким, як є, без внутрішньої критики можуть далеко не всі. Коріння цієї проблеми родом із дитинства: дитина ніколи не навчиться любити себе, якщо її не любили батьки.

Психологи це пояснюють так: коли ми недоотримуємо материнську любов у дитинстві, то гостро відчуваємо її дефіцит протягом усього життя. Крім того, всередині кожного з нас є дитина і батько, отож внутрішній батько завжди копіює поведінку сьогодення. Іншими словами, якщо ваша мама була люблячою, дбайливою і доброю, то і ваш внутрішній батько так само ставитиметься до внутрішньої дитини. І навпаки, якщо в дитинстві батьки вас постійно контролювали, лаяли, критикували, розмовляли агресивно та холодно, то й у дорослому віці внутрішній батько просто не дозволить вам любити себе.

Що означає любити себе:

Приймати себе без внутрішньої критики, почуття провини чи сорому.

Дбати та доглядати за собою.

Відчувати себе гідним найкращого.

Визнавати свої здібності та таланти унікальними.

Поважати себе.

Спілкуватись з іншими на рівних.

Задовольняти власні потреби.

Захищати свої інтереси.

Дозволяти собі радіти життю та жити заради задоволення.

Основні ознаки того, що ви не любите себе:

Постійно критикуєте себе.

Байдужі до свого здоров`я та зовнішнього вигляду.

При спілкуванні з іншими людьми ви відчуваєте власну неповноцінність і вважаєте, що ви не гідні того, що у вас є.

Не можете відмовити в жодному проханні, а у разі вибору чи суперечки завжди поступаєтеся іншій людині.

Якщо у вас є хоч одна з цих ознак, то вам неодмінно потрібно вчитися любити себе. Тим більше за бажання цього можна навчитися навіть у дорослому віці.

1. Секрети невеликих кроків

Щоб не відчувати стрес і не лаяти себе, необхідно час від часу уважно дослухатися своїх почуттів, думок, тіла, помічати навіть дрібні відчуття дискомфорту і намагатися відразу ж їх усувати.

Наприклад, якщо ви відчуваєте напругу в тілі або у вас щось болить, то подумки зверніть туди всю свою увагу і енергію, помасажуйте хвору ділянку і докладіть максимум зусиль, щоб цей дискомфорт пройшов. А ще дозволяйте собі час від часу робити те, що вам хочеться — випийте каву з корицею, прогуляйтеся свіжим повітрям, з`їжте щось смачне або вирушайте в невелику подорож.

2. Дозвольте внутрішньому батькові бути дбайливим

Стати на якийсь час самі для себе дбайливою мамою. Любіть свою внутрішню дитину, постійно її балуйте, помічайте власну опіку та радійте їй. Це може здатися трохи дивним, але якщо ви почнете записувати подібні епізоди в щоденник, то поступово навчитеся радіти кожній дрібниці та хвалити себе навіть за найменші здобутки.

3. Встановлюйте межі

При спілкуванні з іншими ми завжди встановлюємо рамки. Це правило необхідно використовувати і для того, щоб полюбити себе, адже наше тіло завжди реагує на порушення кордонів. Ви повинні розвивати спостережливість, чутливість, усвідомленість, помічати сигнали організму та одразу ж повертатися до комфортного стану.

Наприклад, коли стороння людина вдирається у ваш особистий простір, не варто соромитися — одразу зупиніть її та скажіть, що вам це неприємно. Щобільше, у ситуаціях, коли необхідно вибирати між вашими бажаннями та потребами близьких, прислухайтеся частіше до себе. Щоб уникнути внутрішніх звинувачень в егоїзмі, можете розпочати вести щоденник.

Пам`ятайте, що тільки тоді, коли ви навчитеся любити себе, вас почне любити та цінувати ваше оточення.


Реклама

Популярні матеріали

Життєрадісний весняний манікюр для всіх, хто відчуває апатію: 15...


Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Більше пристрасті: 8 видів сексу, які обов’язково варто...


Читайте також
Популярні матеріали