7 найкращих способів звільнення від нав'язливих думок

Для гармонійного життя

Тривожні й нав`язливі думки змушують нас постійно переживати про події, що трапилися, або майбутні. При цьому будь-яка свідома спроба позбутися їх лише погіршує ситуацію. Саме тому, щоб упоратися з панічним настроєм, потрібно не тільки знати правильні способи, а й чітко дотримуватися наміченої стратегії.

Запишіть свої думки

У певних життєвих ситуаціях свідомість намагається нас підготувати до того, що може статися далі, і, щоб ми могли легше пережити подію, малює страшні картини у нашій уяві. Однак не всім фантазіям судилося збутися, тому щоб зрозуміти та проаналізувати, наскільки велика небезпека насправді, необхідно просто описати ситуацію на папері, подумати в деталях про те, як можуть розвиватися події, та представити найбільш позитивний сценарій розв`язки. Це дозволить дистанціюватися від нав`язливих думок і подивитися на те, що відбувається, більш спокійно і тверезо.

Відганяйте негативні думки

Психологи вважають панічні ідеї свого роду міною уповільненої дії. Річ у тім, що наш мозок дуже сприйнятливо реагує на будь-яку небезпечну ситуацію. Безумовно, цей механізм є проявом інстинкту самозбереження. Однак, замість готуватися до негативних наслідків, краще сконцентруйтеся на хорошому і подумайте, чи не перебільшує мозок можливу загрозу.

Живіть тут і зараз

У критичних ситуаціях наш розум найчастіше спирається на негативний досвід. Саме тому, коли щось відбувається, він легко підміняє реальні події на ймовірні. Щоб узяти себе в руки та позбутися тривожних думок, подумайте, який епізод з минулого викликав у вас занепокоєння. Далі проаналізуйте сьогоднішню ситуацію, і ви побачите, що вона докорінно відрізняється від того, що було раніше.

Тут головне — зрозуміти: якщо колись з вами сталося щось погане, це зовсім не означає, що в майбутньому станеться те саме. Саме тому залишайте негативний досвід позаду та сміливо рухайтеся вперед.

Озвучуйте свої думки

Контролюйте власні думки та давайте їм визначення. Наприклад, якщо ви постійно думаєте, що зазнаєте невдачі, назвіть це «занепокоєння». Коли ви емоційно оцінюєте ситуацію — «аналіз», а коли невдоволені собою чи подіями — «критичність».

Таке розмежування допоможе згодом узяти гору над емоціями та тверезо дивитися на будь-які життєві перипетії.

Не зациклюйтесь

Найчастіше, бачачи потенційну небезпеку, ми фокусуємося на ній і внутрішній страх не дає нам реально оцінити те, що відбувається. Якось вже переживши щось схоже, ми просто не бачимо іншого розвитку подій. Щоб трохи розрядити обстановку, подумайте про те, чи буде важлива для вас ця ситуація років через п’ять. Якщо ні, не варто так переживати, тим більше це мозок готує вас до негативу, а насправді все може вирішитись найсприятливішим чином.

Дійте

Коли страх починає опановувати вас, не дайте йому це зробити. Відмінним помічником у цьому питанні стане будь-яка активність: прогулянки, танці, прибирання, відвідування спортзалу тощо. Головне — рухатися, тому що саме фізичне навантаження допомагає звільнити свідомість від настирливих думок та вселити у вас почуття впевненості.

Зробіть думки своїми союзниками

Пам`ятайте: думки матеріальні, тож важливо відганяти від себе весь негатив та думати позитивно. Що б не сталося у вашому житті, навіть якщо за плечима вже є негативний досвід, завжди вірте, що цього разу все вирішиться позитивно. Фокусуйтеся на тому, що ви зможете подолати будь-які труднощі та реалізувати всі свої задуми та бажання. Така позиція дозволить досягти найвищих результатів.

Реклама

Популярні матеріали

Життєрадісний весняний манікюр для всіх, хто відчуває апатію: 15...


Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Сміливість та романтичні почуття в новій колекції IVA NEROLLI...


Читайте також
Популярні матеріали