Звіряємось: головні ознаки, що ваша робота вам не підходить

Сигнали про те, що настав час змінити діяльність

Небажання працювати чи хронічний стрес на робочому місці — проблеми, знайомі багатьом дівчатам. Про те, як розібратися в тому, підходить вам ваша робота чи ні, розповідає психологиня, тренерка, експертка з психології комунікації Олена Хіль.

Ви часто затримуєтеся в офісі після закінчення робочого дня, не встигаєте зробити завдання до дедлайну, вам важко впоратися з робочим навантаженням? Це може бути ознакою того, що ваш природний темперамент і, як наслідок, рівень продуктивності на роботі не відповідає очікуванням роботодавця. Можливо, він не зовсім коректно розрахував навантаження або у вас поки що немає необхідних знань, навичок чи досвіду, щоб виконувати завдання на такій швидкості. Незалежно від причин, у вас, найімовірніше, буде щоденний надлишковий стрес через тиск із боку колег і керівника, і ви намагатиметеся все встигати, але відчуття бігу на позамежній швидкості вас виснажуватиме.

Якщо такі проблеми на роботі постійні, це може бути ознакою того, що робота не відповідає вашому характеру, навичкам та інтересам. Може бути корисним переглянути свій вибір та знайти роботу, яка може давати вам більше радості, аніж стресу. Якщо не все так критично і робота вам подобається, порадьтеся з колегами або керівництвом, які конкретні знання вам необхідно підтягнути для ефективної роботи на вашій позиції. Часто навчання та додаткові тренінги значно підвищують рівень продуктивності та покращують результати.

А що, як вам справді нецікава робота і ви не відчуваєте задоволення від її виконання? Коли ви на щоденній основі займаєтеся тим, що вам не цікаво, у вас не виробляється гормон передчуття — дофамін, і мозку стає нудно, зникає мотивація та бажання виконувати свої завдання. Ви можете бути менш ефективними на роботі, не зосереджені на завданнях і не уважні до деталей. Відсутність інтересу може призвести до апатії та фонового відчуття втоми, які не йдуть на користь вашому фізичному та емоційному стану.

Якщо ви відчуваєте, що робота нецікава, варто розглянути варіанти зміни сфери діяльності або переходу на іншу посаду. Випишіть усі ваші вміння та захоплення, подумайте над несподіваними комбінаціями і спробуйте пошукати роботу, яка дозволить вашим сильним сторонам сяяти. Можливо, вам буде потрібна додаткова перепідготовка або навчання, щоб перейти на іншу посаду або розпочати нову кар’єру. Але бонус у тому, що, коли вам цікаво на роботі, у вас більше гормонів радості — ендорфіну та дофаміну, більше ентузіазму та блиску в очах та більше мотивації виконувати завдання, а це може призвести до більш успішної та стрімкої кар’єри.

Проблеми з колегами та керівництвом можуть бути однією з ознак того, що робота не підходить для вас, оскільки взаємини є важливою частиною робочого процесу. Якщо ви постійно конфліктуєте з колегами та перебуваєте в негативній атмосфері, цей фоновий стрес знижує вашу продуктивність. Конфлікти з колегами можуть виникати з різних причин: наприклад, через відмінності в думках, брак комунікації, нерозуміння або навіть розбіжності щодо робочих завдань. Якщо ці конфлікти відбуваються регулярно, і вам не вдається вирішити їх, це може стати серйозною проблемою для вашого задоволення від роботи. Відносини з керівництвом також дуже важливі, тому що ви повинні розуміти очікування вашого керівника і переконатися, що ваша робота відповідає цим очікуванням. Якщо ви не можете налагодити хороші стосунки з ним, то, найімовірніше, не отримуватимете необхідної підтримки та не відчуватимете, що вас цінують на робочому місці.

Зміна роботи допоможе, якщо колектив вам не підходить. Хоча я також рекомендую проаналізувати або запитати у друзів чи колег. Можливо, навички комунікації, презентації ідей, управління конфліктами та інші «м’які» навички (soft skills) — це не ваша сильна сторона, тоді дуже хорошим кроком для вас буде їх покращення на заняттях із коучем чи на тренінгах. Оскільки саме від «м’яких» навичок залежить до 80% успіху в кар’єрі та суспільстві.

Кожен із нас проводить більшу частину свого життя на роботі, тому так важливо дбати про свій емоційний стан і вибирати роботу, яка допомагає вам розвиватися і відчувати більшу самореалізацію. Якщо ви помічаєте одну або кілька ознак того, що ваша поточна робота надто стресова для вас, не варто боятися змінити її на більш відповідну.

Робота, яка приносить задоволення і підходить вам за стилем і ритмом, може сильно підвищити якість вашого життя і допомогти вам не тільки досягти своєї мети, але й почуватися більш оптимістичною і радісною. Зміна роботи, безумовно, принесе нові виклики, але й нові можливості для зростання, розвитку та реалізації ваших талантів. Робота в більш відповідній компанії або галузі може надати більше сенсу вашій діяльності. А життя, сповнене сенсів, завжди щасливіше. Якщо рішення про зміну роботи обдумане та зважене, не бійтеся ухвалювати його, адже це може допомогти вам покращити життя.


Реклама

Популярні матеріали

Одна сумка, яку полюбили всі модниці цієї осені


Благодійні ініціативи до місяця обізнаності про рак молочної...


Що, як і коли їсти для схуднення без дієти?


Читайте також
Популярні матеріали