Якщо ваш робочий день закінчується не о 18-й і навіть не о 20-й, а триває 24 години на добу 7 днів на тиждень, якщо ви помічаєте, що голова не перестає гудіти, як вулик, навіть у вільний від роботи час, а сил більше немає, вітаємо — ви трудоголік! Ми розповідаємо, як позбутися пресингу та перестати думати про роботу після 18:00.
Давайте одразу внесемо ясність. Якщо ви один із тих щасливчиків, хто займається улюбленою справою, вам ці рекомендації не потрібні. Думайте про свою роботу будь-коли й скільки завгодно. Головне — не допустити «переїдання». Адже навіть найулюбленіша справа може набриднути, якщо не робити паузи для «підзарядки» батарейок.
Коли ми у свій вільний час витрачаємо сили на роздуми про роботу, у нас залишається менше сил на саму роботу. Таким чином, утворюється порочне коло. Сил немає ні на що, зокрема й на роботу. Питання у тому, як перемикатися з користю. Отже, якщо ви відчуваєте, що вам життєво необхідно звільнити мізки від думок про робочі справи, скористайтеся нашими рекомендаціями.
5 порад, які допоможуть «розвантажити» голову:
1. Запишіться на курси іноземних мов, флористики, ландшафтного дизайну. Будь-яке інтелектуальне чи творче заняття дозволить зосередитися на ділі та зупинити потік думок про роботу. Не дарма розумні люди кажуть, що найкращий відпочинок — це зміна виду діяльності.
2. Ідіть у спортзал, на тренування, плавайте, катайтеся на велосипеді, працюйте на дачі: будь-які фізичні зусилля перемикають розумовий процес. Дайте собі таке фізичне навантаження, щоб єдиною вашою думкою було, як докрутити, доходити, сісти й підвестися... Вдих — видих, вдих — видих, раз, два, три... Робота? Яка робота?
3. Розпишіть свої вечори та організуйте зустрічі з друзями (але спочатку присягніть, що жодного слова про роботу не буде сказано), походи в театри, кіно, на концерт, романтичні вечори з коханою людиною. Навіть якщо ввечері немає сил, здавалося б, ні на що, крім телевізора, зробіть зусилля — і ви будете вдячні. Відкриється друге дихання, а спілкування допоможе позбутися нав`язливих думок про справи, дзвінки, листи. Спілкуйтеся з природою: гуляйте лісом, слухайте птахів, споглядайте цю картинку прекрасного. Якоїсь миті ви відчуєте, що голова відключилася від робочої метушні, а тіло наповнилося енергією.
4. Якщо у вас є діти, віддайте свій вільний час їм, а не комп`ютеру. Адже діти точно знають, чим зайняти вашу голову, поки ви з ними. Організуйте дитяче свято для своїх чад та їхніх друзів. Повірте, якщо навколо вас бігає двадцять дітлахів, вам буде не до думок про роботу.
5. Розширюйте мережу контактів, заводьте знайомства на різних заходах. Ми часто можемо зустріти людей із зовсім іншою філософією життя, не схожим на наше, відмінними від наших мріями та приводами для щастя. Таке спілкування допомагає відкрити нові якості та нову мотивацію для роботи. Хто знає, може, незабаром щось зміниться й у вашому світорозумінні, і робота стане не тим, від чого втомлюєшся, а тим, без чого не можеш жити.