Важливі уроки, які отримують всі підприємці-початківці

4 правила, які спростять шлях до успіху

Ідеї про власний бізнес, безумовно, виглядають дуже привабливо. Але, як це зазвичай буває, у житті все набагато прозаїчніше, ніж у мріях, і новачок-підприємець, який робить свої перші кроки, постійно натикається на проблеми та робить помилки. Щоб мінімізувати «набивання шишок», варто дослухатися досвіду досвідчених бізнесменів. Вони наступали на ті ж граблі і не раз починали все спочатку. Радимо взяти на замітку.

Кадр із серіалу «Мільярди»

Урок 1. Не ігноруйте інтуїцію

Так-так, ви все правильно прочитали. Навіть попри те, що всі без винятку підручники та статті з ведення бізнесу розповідають про необхідність прорахунків, планування та прогнозів, не забувайте про шосте почуття. Особливо якщо воно вас раніше ніколи не підводило. Саме цим принципом керується Річард Бренсон. Фінансові плани та бізнес-моделі складати, звичайно ж, варто, без них не обійтися. Але не забувайте у потрібний час «включати» інтуїцію та емоції. Цілком можливо, що такий симбіоз підходів приведе вас до потрібного рішення.

Урок 2. «Робіть» своє оточення

Кожен з нас отримує більше шансів на успіх тоді, коли має можливість спілкуватися з цікавими та багатосторонніми людьми, захопленими своєю справою. Іншими словами, якщо ви хочете створити, наприклад, один із найбільш зажаданих стартапів, оточіть себе однодумцями та тими, хто вже встиг досягти висот. Відомий підприємець і письменник Тім Ферріс із цього приводу сказав одну дуже цікаву фразу: «Ти — середня арифметична з п`яти осіб, з якими ти найчастіше спілкуєшся». Непоганий привід замислитись.

Кадр із серіалу «Форс-мажори»

Урок 3. Не бійтеся критики

Усі підприємці, незалежно від того, на якій стадії побудови бізнесу вони знаходяться, дуже болісно ставляться до критики щодо своєї компанії, продукції чи послуг. А деяким негативні коментарі взагалі здаються глобальною катастрофою. Насправді це зовсім не так. Негативної думки не варто боятися, її краще сприймати як неоціненний досвід і шанс зробити роботу над помилками. Щобільше, американський мільярдер та співзасновник Tesla Ілон Маск радить бізнесменам самим напрошуватися на критику на адресу їхніх витворів, щоби вчасно виявити проблеми та виправити їх.

Урок 4. Не мисліть надто глобально

Поговоримо відверто: думаючи про власний бізнес, ви, звичайно ж, уявляєте результати своєї праці через роки й ставите за мету побудувати потужну корпорацію до початку наступного десятиліття. Не варто цього робити надто активно і надто часто. Американський підприємець Пол Грем стверджує, що захмарними мріями ви лише шкодите собі. Позначені плани можуть не справдитися, похитнувши цим віру в бізнес та його перспективність. Рухайтеся маленькими кроками та робіть лише те, у чому впевнені на 200%. А коли настане час планувати наперед, не надто захоплюйтесь.

Звичайно, це далеко не всі уроки бізнесу, які варто вивчити новачкам. Але вони допомагають зрозуміти, як працює світ підприємництва і з якого боку в нього найкраще стукати. Помилки насправді не такі страшні, якщо ставитися до них як до корисного досвіду.


Реклама

Популярні матеріали

Fashion Talk: 15 питань Ользі Галушці про улюблені бренди...


Яке взуття обирають на зиму модниці: 28 найстильніших варіантів...


«Мій бекграунд — це основа, що дарує мені свободу». Інтерв’ю з...


Читайте також
Популярні матеріали