Розставання — це завжди боляче, але це не кінець світу. Кожен з нас рано чи пізно стикається з цим досвідом. І хоча немає універсального рецепта, який би підходив усім, експерти Інституту когнітивного моделювання діляться загальними рекомендаціями, які можуть допомогти вам пережити цей складний період.
Розставання — це процес, який складається з кількох етапів. Перші тижні або навіть місяці можуть бути найважчими: шок, злість, смуток, безсилля. Це нормально. Дозвольте собі пережити всі ці емоції. З часом гострий біль буде потроху вщухати. Ви почнете адаптуватися до нової реальності й рухатися далі, будувати нові стосунки.
Що робити, щоб полегшити цей процес:
- Дозвольте собі відчувати біль. Не придушуйте свої емоції. Плачте, гнівайтесь, розмовляйте про свої почуття з близькими.
- Не хвилюйтеся за емоції партнера, особливо якщо саме він був ініціатором розриву. Ви не повинні заспокоювати його й запевняти, що у вас все добре, або, навпаки, перепитувати про його почуття — від цього стане лише гірше.
- Обмежте контакти з колишнім партнером. На деякий час краще уникати спілкування, щоб не провокувати додаткові емоційні потрясіння.
- Доглядайте за собою. Фізична активність, здорове харчування, достатній сон — все це допоможе вам почуватися краще.
- Оточіть себе підтримкою. Спілкуйтеся з друзями, родиною, зверніться до психолога.
- Займіться новою діяльністю. Нові хобі, заняття спортом, подорожі допоможуть відірватися і знайти нові інтереси.
Хоча розставання — це боляче, воно також може стати поштовхом до особистісного зростання. Можливо, ви краще усвідомите свої потреби й цінності, поставите перед собою нові завдання і мрії, а також зрозумієте, хто є вашими справжніми друзями та на кого ви можете покластися.