Лондон, Нью-Йорк, Париж, Мілан: чим відрізняється Тиждень моди у кожному місті «Великої четвірки»

Від показів і streetstyle до зіркових гостей

Для тих, хто залучений у fashion-індустрію, кожен з «тижнів» (термін розпливчастий, враховуючи, що покази в Парижі та Нью-Йорку можуть тривати до дев`яти днів, тоді як у Лондоні та Мілані зазвичай коротші) є абсолютно окремою подією. У кожного з них є своя ідентичність, концепція, пропозиція, і всі вони є свого роду лукбуком. Цими тижнями найкращі таланти індустрії моди представляють майбутні колекції та показують, до чого нам готуватися і що ми будемо носити вже за три місяці.

З погляду непрофесіонала, Лондон крутий, Мілан — гламурний, Нью-Йорк — апогей, а Париж — серйозний, абсолютно шикарний і важкодоступний. Про відмінності між Тижнями моди у містах «Великої четвірки» ексклюзивно для ELLE.UA розповіла Юлія Рурко — стилістка з 7-річним досвідом у PR та маркетингу. 

Тиждень моди у Нью-Йорку 

NYFW — це те, чого ви зазвичай очікуєте від The Big Apple. Це насичений початок місяця, на якому проводяться покази таких глянцевих американських дизайнерів, як Ralph Lauren, Michael Kors, DVF, Carolina Herrera, Oscar de la Renta та Tommy Hilfiger.

 • Michael Kors
  Michael Kors
 • Ralph Lauren
  Ralph Lauren
 • Carolina Herrera
  Carolina Herrera
 • Tommy Hilfiger
  Tommy Hilfiger
 • Cos
  Cos

Специфіка цього тижня полягає у блискавичній швидкості та зіркових особах як на streetstyle, так і на подіумах. Загальна атмосфера нагадує фрагменти з легендарного фільму «Диявол носить Prada».

Streetstyle дуже різноманітний з точки зору відвідувачів шоу, однак не зі сторони естетики. Туфлі на підборах, спідниці-олівці, білі сорочки — це порядок денний; навіть піарники, які працюють на шоу, зачісують волосся назад і носять усе чорне (пам’ятаєте Келлі Катрон із The Hills? Ви помітите схожість). Тут панує casual із нотками шику.

Тиждень моди у Лондоні

LFW завжди був відомий своїми блискучими молодими талантами та більш авангардною програмою, ніж у будь-якому іншому місті.

 • Alexander McQueen
  Alexander McQueen
 • Simone Rocha
  Simone Rocha
 • Christopher Kane
  Christopher Kane
 • JW Anderson
  JW Anderson
 • Burberry
  Burberry

І навіть без упередженої думки стиліста, Лондон одноголосно визнаний найкрутішим із міст — у британській столиці є безтурботність, якої не відчуєш на жодному іншому тижні моди. Рівень серйозності знижений, а ось епатаж, кількість fashion-провокацій і поєднань непоєднуваного зростають.

Історично так склалося, що це місто було піонером свінг-шістдесятих, панку, гранжу, а в останні роки народило таких дизайнерів, як Олександр Макквін, Дж. У. Андерсон, Крістофер Кейн, Сімон Роша та Моллі Годдард. Водночас покази яскравих молодих дизайнерів супроводжують традиційні бренди, зокрема Mulberry і Burberry.

Тиждень моди у Мілані 

Як передостанній випуск Тижнів моди, Мілан змінює настрій у бік серйозної моди та залишає позаду примхи Лондона та Нью-Йорка.

 • Prada
  Prada
 • Dolce & Gabbana
  Dolce & Gabbana
 • Fendi
  Fendi
 • Gucci
  Gucci
 • Boss
  Boss

Капелюхи різних форм і комірці з особливими аксесуарами XX століття, суворий крій, неприборканий шик. Не хочеться кліше, але класичний образ італійки — ось що втілює Тиждень моди у Мілані. Вся справа в італійських важкоатлетах (часто й у рекламодавцях теж), до яких входять дизайнери зі списку A: Prada, Gucci, Dolce & Gabbana, Moschino та Fendi — саме ці гучні імена привертають натовпи до столиці дизайну Італії.

Streetstyle також є серйозним бізнесом у Мілані: відвідувачі шоу часто обирають дизайнерські образи з голови до ніг. Так ймовірність того, що тебе помітять, вище і багато гостей одягають всі вироби бренду перед показом і миттєво злітають у ТОП. Тут працює правило: more really is more. 

Тиждень моди у Парижі

PFW — найважливіший Тиждень моди, що завершує сезон The Big Four.

Париж є місцем розташування найбільших світових будинків моди, тож не дивно, що саме цей Тиждень моди збирає найвпливовіших редакторів і найзнаменитіших гостей. Paris Fashion Week — найтриваліший з усіх, головним чином тому, що тут багато всього відбувається на високому рівні: Chanel, Celine, Saint Laurent, Chloe, Givenchy, Dior.

 • Chanel
  Chanel
 • Saint Laurent
  Saint Laurent
 • Dior
  Dior
 • Givenchy
  Givenchy
 • Miu Miu
  Miu Miu

Великі знаменитості, які беруть участь у рекламних кампаніях, streetstyle, піднятий до неймовірно високого рівня, і презентації та вечірки, яких тут удосталь. Париж також зазвичай є місцем, де величезна кількість тенденцій, що виникають в інших містах, узаконюються або ж назавжди вирушають у смітник. Тому що правило таке: якщо цим не займається хтось із дизайнерів PFW, то це не тенденція — а самовільність.

Свободи тут менше, напруги більше, локації дістати складніше, а підготовка має бути аналітичною, інтелектуальною та продуманою до найдрібніших деталей, але саме тут на нас чекає нескінченний потік естетики та квінтесенція краси.


Реклама

Популярні матеріали

Утеплюємося: як зірки стритстайлу носять колготки


Для гнучкості, ідеальної постави та прискорення метаболізму:...


Антверпенська шістка: хто вони і як змінили світ моди. Дірк...


Читайте також
Популярні матеріали