У час, коли всі розмови, які відбуваються між українцями або жителями інших країн, рано чи пізно сходяться на темі війни, кожен художник також говорить зі світом через призму своїх робіт. 21 липня у галереї Imaginart gallery в Барселоні відкриється виставка «Точка в часі. Монолог», яка триватиме до 26 серпня. На ній будуть представлені роботи 13 українських митців, які свідомо чи підсвідомо зливаються в один нерозривний монолог.
Попри те що ці голоси зовсім різні, головний наратив монологу — це точка в часі, яка докорінно змінила наші життя. Реальність тепер розділена на «до» і «після», дні тижня і місяці ніби застигли й зациклилися. Щось цілісне раніше тепер фрагментоване й розділене, але, якщо прислухатися й затамувати подих, то з будь-якої точки планети можна почути той тихий монолог про добро і зло, які у своєму протистоянні протягом всієї історії людства створили нові точки неповернення для мільйонів людей.
«Коли почалася війна, я, як і більшість українців, що опинилися за кордоном, ставила собі запитання щодо моєї особистої ролі на цій війні. У якийсь момент я сказала собі, що моя Україна — це люди. Люди не в абстрактному розумінні цього слова, а мої близькі люди. Ця виставка — проєкт, у якому відбувається продовження виставкової діяльності, яку, спільно із цими художниками, ми розпочали в Києві декілька років тому. І звісно, однією з основних цілей, які об’єднали нас зараз, є допомога в зборі коштів на підтримку ЗСУ», — розповідає кураторка виставки Аґлая.
Вона також додала, що для когось із художників цей проєкт став причиною відновити мистецьку діяльність після паузи, викликаної стресом і травмами нових обставин, а для когось — логічним продовженням розпочатої боротьби на креативному фронті.
«Виставка, організована Imaginart, є зустріччю колег-митців, які працювали разом у Києві до російського вторгнення. Деякі з них втекли до Європи, а інші знайшли притулок у безпечніших містах країни. Як галерея ми вважали за необхідне гарантувати художникам можливість мати безпечний простір для захисту своєї культури. Для виставки "Точка в часі. Монолог" голоси цих художників знову звучать разом, щоб розповісти про переживання та емоції, які супроводжували їх від початку війни», — поділився власник галереї Беніто Паділья Чикано.