Студенти-музиканти зіграють соло з одним з найпотужніших симфонічних оркестрів України — Національним одеським філармонійним оркестром

Майбутнє української культури 

Уже 18 листопада в Одеській філармонії відбудеться перший концерт нового проєкту «Заради майбутнього» від Благодійного фонду «Відкрита музика міста». Його мета — створити платформу для реалізації молодих талантів української академічної музики. 

Одеська філармонія

Воєнний час змушує молодь їхати з України в пошуках нових навчальних закладів і місць для творчої реалізації. Майже 50% студентів творчих вишів сьогодні навчаються онлайн та перебувають поза межами України. Більша частина з них уже паралельно вступила до університетів Європи. Ще частина — готується до вступу.

«Ми стрімко втрачаємо талановиту молодь, наше культурне майбутнє», — зазначає співініціаторка та продюсерка проєкту Олена Савчук.  

Для благодійного фонду Марії Дідковської «Відкрита музика міста» є традиційною підтримка саме класичної, академічної музики в Україні та особливо молоді.

Марія Дідковська

«Ми плануємо один концерт на місяць у різних містах України. А фінал — у Києві на День Незалежності. Звісно ж, не знаємо, яку кількість концертів дозволить провести нам війна, але рухаємося вперед. Це наш внесок у збереження творчого потенціалу, з котрим ми разом будемо відбудовувати культуру України», — ділиться планами Марія Дідковська.

Музичним керівником та співініціатором є диригент Андрій Савчук. Саме він буде працювати із солістами та займатися програмним наповненням концертів.

«Проєкт "Заради майбутнього" дасть змогу студентам відчути себе реалізованими та потрібними: отримати можливість та стимул підготувати нову програму, вийти на велику сцену філармоній України в супроводі оркестру чи стати за пульт професійного колективу», — зазначає Андрій Савчук.

Одеська філармонія

Імена солістів та твори, які вони виконуватимуть, незабаром анонсують на Facebook-сторінці проєкту, а квитки можна придбати за посиланням. 

Проєкт реалізують у партнерстві з онлайн-виданням JetSetter.ua. 

«Ми давно підтримуємо всі ініціативи фонду "Відкрита музика міста" та пишаємося нашою співпрацею у сфері культури та класичної музики», — ділиться керівна партнерка видання Анна Ганопольська.


Реклама

Популярні матеріали

5 етапів відносин, через які проходять лише міцні пари


Рецепт тертого пирога з ягодами: крок за кроком


8 формул для образів зі спідницею максі


Читайте також
Популярні матеріали