Postcards from Ukraine: соліст гурту Kalush Orchestra Тимофій Музичук озвучив Центральний будинок культури в місті Ірпінь

Правда про те, як Росія знищує культурну спадщину України

Український музикант, сопілкар, який у 2022 році став переможцем пісенного конкурсу Євробачення у складі гурту Kalush Orchestra, Тимофій Музичук озвучив історію зруйнованого російськими окупантами ірпінського Будинку культури, аби про злочини російської армії дізнався весь світ. Відео було створено у рамках міжнародної кампанії Українського Інституту Postcards from Ukraine, що розповідає про пошкоджені або повністю зруйновані під час повномасштабної війни унікальні історичні та культурні памʼятки України. 

Центральний будинок культури в місті Ірпінь з’явився одним з перших серед подібних закладів на території України після Другої світової війни. Ініціатором будівництва виступила місцева громада: люди прагнули дбати про культурний розвиток міста. Мешканці Ірпеня завжди пишалися цією важливою ініціативою. 

Офіційне відкриття відбулося восени 1954 року: глядацька зала на 484 місця, фоє, гримерна, хореографічний, вокальний і театральний класи. Уже в перший рік існування Будинку культури там запрацювали близько 15 дитячих і дорослих творчих колективів. З плином часу насиченість культурного та соціального життя в його стінах лише зростала. 

У лютому 2022 року місто Ірпінь стало щитом для української столиці й потрапило під окупацію. У ході запеклих боїв прийняв на себе удар і Будинок культури, який понад 70 років гуртував довкола себе жителів міста. Російські окупанти в результаті обстрілів пошкодили фасади, інтер’єри та перекриття будівлі.  

Будинок культури в Ірпені

«Люди збудували будинок культури за власної ініціативи й своїм коштом. Тут вони співали, влаштовували мовні клуби та вистави, ходили на концерти артистів, яких любили. Виступав тут і я з фольклорним ансамблем "Кралиця". На сцені, якої більше вже немає», — говорить Тимофій Музичук у відео. 

Після деокупації на знак підтримки та солідарності Ірпінь відвідали численні представники світової спільноти, що не залишили поза увагою й Будинок культури. Його обстріляний фасад небесно-блакитного кольору та зруйновані стіни стали важливими символами кліпу на пісню знаменитого англійського співака Еда Ширана в колаборації з українським гуртом «Антитіла». Також біля Будинку культури в Ірпені виступив просто неба видатний литовський піаніст Даріус Мажинтас.

Ці зруйновані стіни й саме місто стали символами війни, в якій Росія намагається знищити українську культуру. Втім, безрезультатно, бо можна знищити стіни, але не можна знищити культуру.  


Реклама

Популярні матеріали

Осінній вікенд у Львові: гід найкращими локаціями 


Анджеліна Джолі вперше за три роки вийшла на червону доріжку в...


Чорна п’ятниця: які знижки пропонують українські модні бренди...


Читайте також
Популярні матеріали