«Ні — значить НІ!»: для жінок з інвалідністю розробили буклет із рекомендаціями щодо самозахисту

Наразі є два формати буклетів: спрощений та детальний

Ставлення до жінок з інвалідністю як до інфантильних осіб, на жаль, не є рідкісним випадком в Україні. Щоб швидше розв’язати цю проблему, фундація «Автономія» створила буклет із рекомендаціями щодо самозахисту та самооборони під назвою «Ні — значить НІ!».

Він розроблений як для жінок з інвалідністю, так і без. Що стосується змісту буклета «Ні — значить НІ!», то він був створений кілька років тому в Польщі, під час навчання з адаптації елементів феміністичної самооборони під потреби жінок з різними формами інвалідності. Також для опрацювання різних практик психологічних та фізичних прийомів долучилися тренерки з інвалідністю.

«Я працюю з дівчатами та жінками, які мають комплексні порушення розвитку, зазвичай вони потребують постійного супроводу. На жаль, у нас не існує сексуальної освіти для людей з інвалідністю. Проблеми починаються тоді, коли дівчата дорослішають, починають стосунки. Вони мають брак інформації про те, як поводитися, яка поведінка може бути прийнятою, а яка ні, як розгледіти, що хтось здійснює певні дії сексуального характеру. Підвищений ризик мають особи, які постійно потребують сторонньої допомоги та можуть не знати й не розуміти, що є насильством. Ці буклети є першим світлячком надії у цьому напрямі подолання насильства, але навчання потребують також батьки та спеціалісти», — наголошує громадська активістка у сфері інклюзії та засновниця ГО «Бачити серцем» Олеся Яскевич.

Фундація випустила вже два формати буклетів «Ні — значить НІ!»: спрощений та детальний. Перший — зі скороченим текстом та написаний більшим шрифтом  — рекомендований для жінок із ментальними порушеннями та буде більш зручний для прочитання особам з порушенням зору або дівчатками молодшого віку. Обидва формати вже доступні для завантаження на сайті «Автономії».

Реклама

Популярні матеріали

Елегантно і цікаво: офісний стиль на Тижнях моди


Колонка G: як миритися за допомогою сексу?


13 головних трендів сезону весна-літо 2023


Читайте також
Популярні матеріали