Бренд GUNIA Project представив відеопроєкт «Майстерність» до Дня Незалежності України

Присвята українським ремісникам

Предки сучасних українців займалися керамікою, гончарством, ткацтвом. Були вправними ковалями та склодувами. Плели короби та кошики з лози, коріння та кори, вправлялися в писанкарстві. Що відбувається із цими традиціями зараз? Хто береже та осучаснює автентичні ремесла? Відповідаючи на ці питання, Gunia Project представляє відеопроєкт «Майстерність». 

Різьбярство

Василій Легкий займається різьбярством з 90-х років. Уперше спробував на уроках праці в школі й продовжив навчання самостійно. Починав з простого: ложок, фігурок, прикрас для дівчат, робив браслети з орнаментом та кулони.

«В українському мистецтві багато оберегів. Коли будували хати й закладали сволок, на ньому вирізали захисні символи та орнаменти. Сволок — найбільшу балку дерев’яного дому ­— прикрашали розетками, смужками, геометричними узорами», — ділиться майстер.

Лозоплетіння

В Україні є цілі села, де основним видом діяльності населення є лозоплетіння. У давнину в цьому процесі брала участь уся родина. Кожен виріб — це унікальне творіння, яке показує настрій, майстерність та характер автора. 

Скло

Склодув Тарас Дзиндра — спадкоємець традиції гутництва, відомого в Україні протягом щонайменше 1000 років. Він любить працювати з кольором та експериментувати, виробляючи не самі лише ужиткові предмети, а й елементи дизайну та декору. 

Кераміка

Директорка з виробництва Gunia Project Настя Пасєка та її команда продовжують українську традицію кераміки. Гончарство та ліплення захоплюють Настю з дитинства. Їй подобаються невеликі півники, коники, свистки. 

Глина — непередбачуваний та нестабільний матеріал. У цьому її чарівність: на кожному етапі виробництва треба бути напрочуд уважним, аби не припуститися помилки та отримати ідеальний результат. Стежити за цим — відповідальність головного майстра виробництва Gunia Project Дмитра Гончара. 

Обпалювання — вирішальний момент у виробництві кераміки.  

Гуня 

Наталія та Ярослав Кіщуки теж намагаються передавати своє мистецтво у спадок. У 2009 році вони винайшли унікальну методику виготовлення гунь — традиційного на Закарпатті верхнього одягу. 

«Яворівські гуні», які роблять Кіщуки, відрізняються «пухнастою» фактурою, в них є рукава та капюшон. 

З вовняного матеріалу можна створити не тільки верхній одяг, але й теплі жилетки та окремі деталі одягу — наприклад, для пальта.


Реклама

Популярні матеріали

Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


8 beauty-секретів Коко Шанель


Ensuring digital content authenticity: tips for verifying...


Читайте також
Популярні матеріали