Bob Basset створив маску для Масі Найєма, який втратив око на війні

Маска для героя

Український художник Bob Basset, відомий своїми масками у всьому світі, створив першу полумаску для юриста Масі Найєма, який втратив око на війні. Двома світлинами адвоката він поділився на сторінці Facebook.

Bob Basset

Фото: Стас Гуренко

«Чорна шкіряна маска на підкладці з натуральної замші кріпиться на двох ремінцях, — розповідає майстер. — Вона зроблена з м’якої телячої шкіри, але є відформованою та жорсткою конструкцією, яка дійсно захищає частину обличчя та око. Не заважає рухатись і навіть танцювати. Справді привертає увагу, підкреслює індивідуальність і тішить її власника».

Bob Basset зізнався, що також має проблему з одним оком — починаючи з підліткового віку, воно поступово переставало бачити через прогресуючу косоокість. Художник дуже сильно переживав, соромився й лише в дорослому віці навчився приймати себе таким і навіть підкреслювати цю свою особливість. 

Масі Найєм

«Я розробив зручне кріплення та маску на одне око для себе. Фотографія в цій масці зараз у мене на всіх ключових ресурсах — сторінках у Вікіпедії, Facebook, на пошті. Звичайно, коли я приступив до роботи над маскою для себе, я вивчив усе, що було, про інженерію таких масок і читав про всіх, хто носив такі маски».

Майстер зустрівся з Масі та поділився своїм досвідом. Вони домовилися, що Bob Basset зробить маску для Найєма. 

Масі Найєм

«Після першої примірки, коли я побачив Масі в масці, це було настільки брутально прекрасно, що я зрозумів, що хочу зробити для нього кілька масок. Масі — справжній борець, бо бився з темрявою у своєму довоєнному житті як юрист і правозахисник. Бився з мороком на фронті. І тепер, опинившись у фізичній темряві наполовину, має вести новий бій — за себе, частково у темряві. Я планую зробити ще кілька масок для людей з таким типом поранення, окрім Масі, я знаю про таку проблему одного із захисників Маріуполя». 

Bob Basset впевнений, що його мистецтво дійсно може лікувати, і його переосмислення маски як артвиробу допоможе ветеранам прийняти своє нове обличчя.


Реклама

Популярні матеріали

Найкращі образи зірок на afterparty церемонії «Оскар»


Прості булочки з маковою начинкою


Разом сильніші: співзасновниці української жіночої спільноти...


Читайте також
Популярні матеріали